13.7 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Polityk z Rzeszowa usłyszał zarzuty za wpis na koncie X

REKLAMA

Jacek Ć., były działacz Konfederacji z Podkarpacia (w wyborach kandydat do Senatu) został zatrzymany przez policję. Chodzi o wpis, który pojawił się na jego profilu X/Twitter.

Po incydencie z użyciem gaśnicy w Sejmie przez posła Grzegorza Brauna i zapowiedzi ponownego zapalenia świeć chanukowych w parlamencie, na profilu X/Twitter Jacka Ć. pojawił się wpis, który mógł stanowić groźbę zamachu.

Jacek Ć. szybko odciął się od wpisu i publicznie oświadczył, że nie był jego autorem. 13 grudnia w Rzeszowie zawiadomił policję, że ktoś włamał się na jego konto X i opublikował zdanie. – Nie mam z tym nic wspólnego, moje konto zostało zablokowane, więc nie mogę nawet napisać, że to nie ja – przekazał Jacek Ć. w nagraniu sprzed Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

W piątek 15 grudnia Jacek Ć. został zatrzymany na polecenie warszawskiej prokuratury. Czynności z jego udziałem odbyły się w sobotę. – Mają one na celu weryfikację czy to Jacek Ć. jest odpowiedzialny za wpis, czy może doszło do włamania na konto – przekazała Prokuratura Okręgowa.

W sobotę śledczy przekazali, że Jacek Ć. usłyszał zarzuty.

– Intensywne działania w śledztwie Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów w Warszawie doprowadziły do zatrzymania przez policję Jacka Ć., który w jednym z portali społecznościowych opublikował wpis pochwalający przestępstwo i sugerujący zagrożenie bombowe w budynku Sejmu RP. Liczne czynności dowodowe wykonane zaledwie w kilkanaście godzin, włącznie z badaniem zatrzymanego u Jacka Ć. telefonu komórkowego dowodzą, że to on był autorem tych wpisów – poinformował rzecznik warszawskiej prokuratury.

W sobotę, 16 grudnia, prokuratura przekazała dziennikarzom, że zbadano telefon podejrzanego i „dowody wskazują na to, że to on jest autorem wpisu”.

Jackowi Ć. przedstawiono dwa zarzuty: jeden wywołania fałszywego alarmu o podłożonym ładunku wybuchowym, drugi zarzut dotyczy „publicznego pochwalenie przestępstwa poprzez zamieszczenie wpisu na jednym z portali społecznościowych odnoszącym się do zdarzenia z 12 grudnia br., kiedy to jeden z posłów na Sejm RP zgasił chanukije zapaloną w budynku Sejmu RP” – przekazała prokuratura.

Podejrzany polityk złożył w sprawie wyjaśnienia. Wobec Jacka Ć. zastosowano dozór policji.

Grzegorz Braun publicznie odciął się od swojego dawnego współpracownika. Powiedział, że chwilę wcześniej sąd partyjny wykluczył go z szeregów partii. Poseł Braun jako powód wymienił „nielojalność”.

Grzegorz Braun tłumaczy incydent z gaśnicą:

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj