13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Pijany kierowca rozjechał rowerzystę pod Leżajskiem. Emeryt zginął na miejscu

REKLAMA

51-latek odpowie za dramatyczny wypadek w Starym Mieście pod Leżajskiem. Pijany mężczyzna kierował oplem. Rozjechał 79-letniego rowerzystę, który zginął na miejscu.

Do wypadku doszło w czwartek, 24 czerwca około godz. 14. Szofer potrącił rowerzystę, a potem wjechał do ogrodu i tam zakończył jazdę na drzewie. Kierowcę z auta wyciągnęli świadkowie. Odebrali mu kluczyki i pilnowali go do przyjazdu policji.

Na widok mundurowych 51-latek stawiał się, był agresywny. Krzyczał i nie chciał poddać się badaniu na stan trzeźwości. Kierowcy pobrano krew do badań w szpitalu. Następnie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie po kilku godzinach od zdarzenia, zgodził się na badanie alkomatem. Urządzenie wskazało wtedy prawie promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna odpowie za śmiertelny wypadek spowodowany po pijanemu. Podczas przesłuchania w prokuraturze przyznał się i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 12 lat więzienia. Na razie sąd w Leżajsku aresztował go na 3 miesiące.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj