14.4 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

„Lodowy” tir na A4. Kierowcy byli wystraszeni. Interweniowała policja

REKLAMA

Na autostradzie A4 koło Ropczyc doszło do groźnej sytuacji. Kawałki lodu odrywały się od naczepy. Mogło dojść do wypadku. Zareagowali kierowcy i policjanci.

– Okres zimowy to czas, kiedy jesteśmy szczególnie zobowiązani do właściwego przygotowania pojazdu do podróży. Kierujący, zanim wyruszą w drogę, muszą odpowiednio zadbać o samochód. Nie wystarczy zeskrobanie lodu z szyb i lusterek. Śnieg i lód musi być usunięty z całego pojazdu – zaznaczają policjanci.

W środę dużą nieodpowiedzialnością wykazał się szofer tira, który ruszył w drogę ośnieżoną naczepą. Jechała A4 w kierunku Krakowa. Z dachu naczepy odrywały się twarde kawałki lodu.

Na szczęście lód nie uderzył w żaden pojazd i nikomu nic się nie stało. Kierującym okazał się nim 46-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz zobligowany do oczyszczenia pojazdu przed dalszą podróżą.

Zgodnie z kodeksem drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak utrzymany, aby m.in. korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu innym uczestnikom ruchu, nie narażało kogokolwiek na szkodę, a także zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj