17.7 C
Rzeszów
środa, 4 października, 2023

„Lodowy” tir na A4. Kierowcy byli wystraszeni. Interweniowała policja

REKLAMA

Na autostradzie A4 koło Ropczyc doszło do groźnej sytuacji. Kawałki lodu odrywały się od naczepy. Mogło dojść do wypadku. Zareagowali kierowcy i policjanci.

– Okres zimowy to czas, kiedy jesteśmy szczególnie zobowiązani do właściwego przygotowania pojazdu do podróży. Kierujący, zanim wyruszą w drogę, muszą odpowiednio zadbać o samochód. Nie wystarczy zeskrobanie lodu z szyb i lusterek. Śnieg i lód musi być usunięty z całego pojazdu – zaznaczają policjanci.

W środę dużą nieodpowiedzialnością wykazał się szofer tira, który ruszył w drogę ośnieżoną naczepą. Jechała A4 w kierunku Krakowa. Z dachu naczepy odrywały się twarde kawałki lodu.

Na szczęście lód nie uderzył w żaden pojazd i nikomu nic się nie stało. Kierującym okazał się nim 46-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz zobligowany do oczyszczenia pojazdu przed dalszą podróżą.

Zgodnie z kodeksem drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak utrzymany, aby m.in. korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu innym uczestnikom ruchu, nie narażało kogokolwiek na szkodę, a także zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA