6 C
Rzeszów
środa, 28 lutego, 2024

Miasto nagle urosło o 100 tysięcy! Teraz co trzeci mieszkaniec to uchodźca!

REKLAMA

W Rzeszowie mieszka ponad 100 tys. uchodźców z Ukrainy. Czyli populacja miasta od początku wojny wzrosła aż o 53 proc. Takie dane przedstawia raport Unii Metropolii Polskich, który publikuje rzeszowski ratusz.

Z opracowania ekspertów wynika, że Rzeszów liczy obecnie ponad 300 tysięcy mieszkańców i co trzeci to uchodźca.

Raport Unii Metropolii Polski to pierwszy w Polsce dokument przedstawiający dokładne szacunki dotyczące liczby Ukraińców i Ukrainek, którzy przebywają w Polsce, a także pokazujący miejsce ich pobytu.

Według szacunków Staży Granicznej od początku konfliktu na Ukrainie – od 24 lutego – do Polski wjechało z Ukrainy ponad 3 mln uchodźców. Większość z nich została w naszym kraju. Tylko część wybrała się w dalszą podróż i wyjechała dalej, na Zachód.

Zebrane dane dotyczą okresu między 1 lutego a 1 kwietnia 2022 r. Jeśli chodzi o procentowy wzrost populacji danego miasta, to stolica Podkarpacia – pod tym względem – znalazła się na 1 miejscu w Polsce.

– To oznacza, że zwiększają się wyzwania stojące przed naszym miastem – będziemy potrzebowali zewnętrznych środków m.in. na budowę nowych szkół, przedszkoli, mieszkań, z których będą mogli korzystać także ci, którzy zdecydują się zostać w Rzeszowie przez dłuższy czas – komentuje Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Według tego samego raportu w Polsce liczba mieszkańców przekroczyła 40 mln i na terytorium kraju mieszka teraz prawie 41 milionów.

raport
raport2
raport3

Zobacz też:

Lidl, Aldi i co jeszcze? Nowe sklepy powstają w mieście

To najnowocześniejsza taka klinika w Polsce! Przyspieszy diagnozy, zwiększy szanse chorych na raka

Przymiarki do aquaparku. Miasto ma już działkę, teraz robi plany

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj