23.9 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Czy po wyroku Trybunału policja nadal odbiera prawka za prędkość? Oto przypadek 20-latka

REKLAMA

Czy po niedawnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego policja nadal odbiera prawa jazdy za prędkość? Odbiera. Przekonał się o tym właśnie 20-latek, który kierował BMW.

W Tułkowicach w powiecie strzyżowskim – w obszarze zabudowanym (z ograniczeniem do 50 km/h) – jechał z prędkością 136 km/h. Szofer stracił prawko na 3 miesiące. Dostał 10 punktów i 2500 zł mandatu.

13 grudnia Trybunał uznał za wadliwą procedurę stosowaną przez starostów, którzy po zawiadomieniu od policji, wydają administracyjną decyzję o zatrzymaniu prawka.

Pytany o to wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł stwierdził: – Nie musimy nic zmieniać, ponieważ Trybunał nie oczekuje zmiany prawa. TK oczekuje od starostów, aby zmienili praktykę. Oznacza to, że starostowie przed wydaniem decyzji będą musieli odbierać stanowisko w sprawie zdarzenia od kierującego pojazdem i od policji – stwierdził Warchoł.

Zobacz też:

Odbieranie praw jazdy to bubel prawny. Procedura niezgodna z konstytucją

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj