13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Ale spryciarz! Ryś na 6-metrowym drzewie

Zobaczył człowieka i zaskoczony dał potężnego susa na drzewo. Po chwili był niemal na jego samym czubku, 6 metrów nad ziemią! Gdyby to był zwykły dachowiec, pewnie trzeba byłoby do niego wzywać strażaków z drabiną. Ale tym alpinistą okazał się rasowy dziki ryś. Nie potrzebował żadnej pomocy.

REKLAMA

Ryś był zaskoczony, ale człowiek jeszcze bardziej. Do tego niecodziennego spotkania doszło w okolicach wsi Wesoła na Pogórzu Dynowskim. Leśniczy Zdzisław Gładysz właśnie wracał ze służbowego obchodu. Na obrzeżu lasu, w śródpolnej kępie tarniny usłyszał nagle potężny szelest. W pierwszej chwili pomyślał, że to jakiś potężny ptak zerwał się do lotu. Po chwili rozpoznał … rysia!

– Zapewne spłoszył go odgłos moich kroków, a żeby nie uciekać w stronę otwartych pól, potężny kot bardzo sprawnie wspiął się po gałęziach dość młodego dębu, po czym spokojnie obserwował mnie z wysokości 5-6 metrów – relacjonuje leśniczy Gładysz.

CZYTAJ TEŻ:  19-letnia nożowniczka atakowała z zazdrości

Po około dwóch minutach ryś sprawnie i szybko zsunął się z drzewa i zniknął w zaroślach. Leśniczy twierdzi, że był to duży kocur.

– Żałuję, że nie miałem aparatu fotograficznego, bo byłaby okazja do długiej sesji zdjęciowej. Zdążyłem jednak wyjąć telefon i zrobiłem nim dwa zdjęcia, które są cenną pamiątką, a dla mnie to najlepszy prezent pod choinkę! – opowiada leśniczy.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu