12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Ale spryciarz! Ryś na 6-metrowym drzewie

REKLAMA

Zobaczył człowieka i zaskoczony dał potężnego susa na drzewo. Po chwili był niemal na jego samym czubku, 6 metrów nad ziemią! Gdyby to był zwykły dachowiec, pewnie trzeba byłoby do niego wzywać strażaków z drabiną. Ale tym alpinistą okazał się rasowy dziki ryś. Nie potrzebował żadnej pomocy.

Ryś był zaskoczony, ale człowiek jeszcze bardziej. Do tego niecodziennego spotkania doszło w okolicach wsi Wesoła na Pogórzu Dynowskim. Leśniczy Zdzisław Gładysz właśnie wracał ze służbowego obchodu. Na obrzeżu lasu, w śródpolnej kępie tarniny usłyszał nagle potężny szelest. W pierwszej chwili pomyślał, że to jakiś potężny ptak zerwał się do lotu. Po chwili rozpoznał … rysia!

– Zapewne spłoszył go odgłos moich kroków, a żeby nie uciekać w stronę otwartych pól, potężny kot bardzo sprawnie wspiął się po gałęziach dość młodego dębu, po czym spokojnie obserwował mnie z wysokości 5-6 metrów – relacjonuje leśniczy Gładysz.

Po około dwóch minutach ryś sprawnie i szybko zsunął się z drzewa i zniknął w zaroślach. Leśniczy twierdzi, że był to duży kocur.

– Żałuję, że nie miałem aparatu fotograficznego, bo byłaby okazja do długiej sesji zdjęciowej. Zdążyłem jednak wyjąć telefon i zrobiłem nim dwa zdjęcia, które są cenną pamiątką, a dla mnie to najlepszy prezent pod choinkę! – opowiada leśniczy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj