21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Wystawa w Millenium Hall

Zobacz świat z 5 mln klocków

REKLAMA

Niesamowite budowle złożone aż z 5 mln klocków Lego. To wszystko będzie można podziwiać na nowej wystawie w Millenium Hall, która będzie czynna od 22 czerwca do 1 września.

Premierowa wystawa ma być prezentowana na powierzchni 1000 m2. Zobaczymy 70 niesamowitych, premierowych makiet, a także setki innych modeli. Dostępny będzie również FUN PARK – czyli strefa zabaw, gdzie samemu będzie można coś zbudować.

Głównym motywem tegorocznej zabawy jest „Inwazja gigantów”.

Najwyższa budowla ma ponad 3 metry wysokości, największa makieta z kolei pochłonęła blisko 750 000 klocków.

– Na każdej naszej Wystawie prezentowany jest wyjątkowy super model i w tym przypadku nie odstąpiliśmy od reguły – zdradza Rafał Szymański, organizator Wystawy. – Hitem tegorocznej rzeszowskiej edycji jest właśnie gigantyczny, mający 3 metry wysokości model inspirowany pojazdem Tie FighterTM, czyli jednego z najbardziej rozpoznawalnych statków z uniwersum STAR WARSTM.

Zobaczymy też m.in.:

  • 3-metrową Statuę Wolności ze 150 tys. klocków;
  • 2-metrową Różową Panterę.
  • wykonany w skali 1:1 model inspirowany postacią Czarnego Jeźdźca z filmu Władca Pierścieni.

W Rzeszowie nie zabraknie również wielkich budowli ukazujących architekturę dawną i współczesną, a wśród nich m.in. Luwr, gotycka Katedra Notre-Dame w Paryżu czy model Wieży Eiffla mierzący prawie 150 cm wysokości zbudowany z ponad 12.000 elementów.

Interaktywne modele

I tym razem nie mogło zapomnieć o miłośnikach połączenia klocków i mechaniki. Na wystawie będzie można uruchamiać: jeżdżące pociągi, karuzelę w wielkim mieście czy startujący samolot. To jednak nie wszystko. Zwiedzający będą mogli uruchomić: „klaszczącego ogonem” bobra, machającego skrzydłami motyla, galopującego konia czy biegające pieski preriowe.

Przedsprzedaż, 15% taniej

Organizatorzy przygotowali PROMOCYJNĄ przedsprzedaż biletów. Kupując bilety online na stronie wystawaklockow.pl, przed dniem rozpoczęcia Wystawy, można skorzystać z 15% zniżki. PRZEDSPRZEDAŻ potrwa do 21 czerwca 2024 do północy. Ilość biletów w przedsprzedaży jest ograniczona. Od 22 czerwca bilety będą dostępne również w kasach w godzinach otwarcia Wystawy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj