15.5 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Płatny parking w Millenium Hall

REKLAMA

Coraz trudniej zostawić auto na darmowym parkingu w Rzeszowie. Jeśli ktoś myślał, że wykorzysta do tego parking Centrum Handlowego Millenium Hall, będzie zawiedziony. Niebawem także tu będę wprowadzone opłaty.

W centrum miasta darmowy pozostał już właściwie tylko parking na Padpromiu. Ale znalezienie na nim miejsca graniczy z cudem.

W dni powszednie w godzinach 9-17 w mieście działa płatna strefa parkowania. Wiele osób dojeżdża autami do pracy i szuka darmowej alternatywy. Parkuje zatem w różnych miejscach na obrzeżach, gdzie nie ma opłat, a resztę drogi pokonuje spacerkiem albo komunikacją miejską.

W ten sposób był traktowany także parking Millenium Hall, skąd bardzo łatwo jest się przesiąść na autobus niemal w każdym kierunku miasta.

Teraz to się zmieni. Millenium Hall przymierza się do wprowadzenia biletów parkingowych i opłat na podziemnym parkingu. Tablice informacyjne już są, niebawem zostaną ustawione parkomaty i system zacznie działać. Prawdopodobnie stanie się to od września.

Z wywieszonego cennika wynika, że:

– pierwsze 3 godziny są darmowe

– każda kolejna godzina po czasie darmowym – 5 zł

– opłata za dobę – 35 zł

– opłata za brak biletu wyniesie 220 zł chyba, że zostanie opłacona do 14 dni – wtedy 100 zł.

Miasto nieco zaniedbało sprawę parkingów i centrów przesiadkowych. Mimo że ten temat pojawia się w obietnicach wyborczych, nie buduje się takich miejsc. A to absolutna konieczność, chcąc dbać o ekologię, rozwój i udogodnienia dla osób, które muszą dojeżdżać samochodami do pracy w mieście. Drzewka, trawniczki są piękne, ale czyńmy też, aby nasze miasto było funkcjonalne, dostosowane do potrzeb ludzi. Pamiętajcie urzędnicy – ludzie są najważniejsi!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj