2.1 C
Rzeszów
czwartek, 7 grudnia, 2023

Płatny parking w Millenium Hall

REKLAMA

Coraz trudniej zostawić auto na darmowym parkingu w Rzeszowie. Jeśli ktoś myślał, że wykorzysta do tego parking Centrum Handlowego Millenium Hall, będzie zawiedziony. Niebawem także tu będę wprowadzone opłaty.

W centrum miasta darmowy pozostał już właściwie tylko parking na Padpromiu. Ale znalezienie na nim miejsca graniczy z cudem.

W dni powszednie w godzinach 9-17 w mieście działa płatna strefa parkowania. Wiele osób dojeżdża autami do pracy i szuka darmowej alternatywy. Parkuje zatem w różnych miejscach na obrzeżach, gdzie nie ma opłat, a resztę drogi pokonuje spacerkiem albo komunikacją miejską.

W ten sposób był traktowany także parking Millenium Hall, skąd bardzo łatwo jest się przesiąść na autobus niemal w każdym kierunku miasta.

Teraz to się zmieni. Millenium Hall przymierza się do wprowadzenia biletów parkingowych i opłat na podziemnym parkingu. Tablice informacyjne już są, niebawem zostaną ustawione parkomaty i system zacznie działać. Prawdopodobnie stanie się to od września.

Z wywieszonego cennika wynika, że:

– pierwsze 3 godziny są darmowe

– każda kolejna godzina po czasie darmowym – 5 zł

– opłata za dobę – 35 zł

– opłata za brak biletu wyniesie 220 zł chyba, że zostanie opłacona do 14 dni – wtedy 100 zł.

Miasto nieco zaniedbało sprawę parkingów i centrów przesiadkowych. Mimo że ten temat pojawia się w obietnicach wyborczych, nie buduje się takich miejsc. A to absolutna konieczność, chcąc dbać o ekologię, rozwój i udogodnienia dla osób, które muszą dojeżdżać samochodami do pracy w mieście. Drzewka, trawniczki są piękne, ale czyńmy też, aby nasze miasto było funkcjonalne, dostosowane do potrzeb ludzi. Pamiętajcie urzędnicy – ludzie są najważniejsi!

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj