16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Zuchwała para rabowała najdroższe perfumy. Była zmorą drogerii

REKLAMA

Zuchwała para rabowała ze sklepowych półek najdroższe perfumy. Od dawna była zmorą pracowników drogerii w centrach handlowych w Rzeszowie. Złodziei w końcu szczęście opuściło. W centrum handlowym dopadli ich policjanci. Okazało się, że to małżeństwo ze Słowacji.

50-latek i jego 43-letnia żona pochodzą z Koszyc na Słowacji. Od wielu miesięcy urządzali sobie turystyczne wypady do Polski. Ich celem nie były jednak zabytki, ale drogerie w centrach handlowych.

Rabusie skutecznie odwracali uwagę personelu i opuszczali sklep z pachnącym łupem. Tylko w Rzeszowie wartość skradzionych towarów szacuje się na 10 tys. zł.

Na top złodziei wpadli rzeszowscy policjanci. Ustalili, że rabusie poruszają się skodą na słowackich numerach. Funkcjonariusze dopadli małżeństwo, kiedy wybrało się na kolejne zakupy. Para została zatrzymana w galerii w Rzeszowie.

Prokuratura skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd Rejonowy w Rzeszowie umieścił małżeństwo na jeden miesiąc za kratami.

– Sprawa ma charakter rozwojowy. Jak wynika z naszych ustaleń małżonkowie od kilku lat mogli okradać drogerie i sklepy z kosmetykami w galeriach handlowych na terenie południowych województw kraju. W sprawie trwają dalsze czynności. Nie wykluczono, że zarzutów może być dużo więcej – zaznacza nadkomisarz Adam Szeląg, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj