20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Zadośćuczynienie dla syna Witolda Pileckiego

REKLAMA

W pozwie była astronomiczna kwota 26 mln zł, ale sąd przyznał synowi rotmistrza Witolda Pileckiego znacznie mniejsze zadośćuczynienie za cierpienie jego ojca. Te krzywdy zostały wyceniona na – 1,5 mln zł.

Rotmistrz Witold Pilecki był symbolem walki o wolność. Zaliczony do Panteonu – żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych. Był ofiarą zbrodni komunistycznej. W pokazowym procesie został skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano w mokotowskim więzieniu w 1948 r. Do dziś nie odnaleziono miejsca jego pochówku.

Sprawa Witolda Pileckiego wróciła ponownie na sądową wokandę. Tym razem za sprawą jego syna Andrzeja (92 l.), który złożył pozew. Domagał się w nim od Skarbu Państwa 26 mln zł zadośćuczynienia za cierpienia jego ojca. Proces ruszył w listopadzie 2022 r. i odbyły się 3 rozprawy. 8 lutego 2023 r. zapadł wyrok. Sąd Okręgowy w Warszawie przyznał 1,5 mln zł zadośćuczynienia. Roszczenie w zakresie odszkodowania zostało oddalone w całości.

Wyrok nie jest prawomocny.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj