25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Okrutna zbrodnia w Trześniowie. Zamordował seniorkę i spalił jej dom

REKLAMA

To nie był zwykły pożar. Wyniesiona z płonącego domu w Trześniowie (powiat brzozowski) 92-letnia seniorka została okrutnie zamordowana. Jej oprawca podpalił budynek, aby zatrzeć ślady. Nie udało mu się jednak zatuszować zbrodni.

Ten dramat rozegrał się 2 lutego 2022 r.. Pani Stefania (†92) mieszkała samotnie w drewnianym domu, w którym spędziła prawie całe swoje życie. – Mimo wieku, była sprawna i samodzielna. Codziennie odwiedzała ją córka, która mieszka nieopodal – mówili nam sąsiedzi.

Przed godz. 22 ludzie mieszkańcy zauważyli płomienie. Na miejsce dotarli strażacy. Budynek stał już w ogniu. Ratownicy zdołali wynieść z mieszkania ofiarę, próbowali reanimować kobietę, ale szans na jej ocalenie nie było. Sekcja zwłok rozwiała wątpliwości. Ofiara została wcześniej zamordowana. Stało się też jasne, że zabójca wzniecił pożar, aby zatrzeć ślady.

Tej nocy w Trześniowie doszło jeszcze do jednego niepokojącego zdarzenia. Ktoś próbował dokonać włamania do piwnicy innego domu, lecz został spłoszony. Policja ustaliła, że usiłowanie włamania i zbrodnia są ze sobą powiązane. Sprawą była ta sama osoba. Spłoszony bandzior wybrał nowy cel. Wdarł się do domu seniorki, która mieszkała nieco na uboczu. Obok stoi niezamieszkały dom, a najbliższy sąsiad jest nieco dalej i jego dom zasłonięty jest budynkami gospodarczymi.

Śledczym udało się namierzyć i szybko zatrzymać podejrzanego. Był to 24-latek z powiatu sanockiego.

Po blisko dwuletnim śledztwie, prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Krośnie akt oskarżenia. Adrian S. będzie odpowiadał o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, pożar i usiłowanie włamania.

Mężczyzna nadal przebywa w areszcie. Jak ustalił portal INRES24 podejrzany był już w przeszłości karany. W śledztwie nie przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie.

Miejscowość nadal jest wstrząśnięta tragedią. – Zginęła dobra kobieta, która całe życie ciężko pracowała i nikomu nie zrobiła krzywdy. Nie zasłużyła na tak okrutną śmierć – mówią mieszkańcy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj