10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Pijany uciekał przed policją i rozjechał rowerzystę

REKLAMA

Kiedy kierowca BMW, z oczami przesyconymi alkoholem, zignorował sygnały alarmowe policji, granica między życiem a śmiercią stawała się coraz bardziej nikła. Podczas szalonej ucieczki rozjechał rowerzystę, który zginął na miejscu. Sprawca tragedii próbował jeszcze uciekać pieszo, ale po chwili został zatrzymany. Nie uniknie odpowiedzialności, leczy życia ofiary nic już nie zwróci.

Sprawca i ofiara pochodzą z tej samej miejscowości. Obaj wracali z tego samego sklepu.

Rowerzysta, spokojnie jechał drogą w miejscowości Olszynka pod Przemyślem. Poruszał się prawidłowo, wyznaczonym pasem dla rowerów. Nie miał pojęcia, że w jednej chwili, jak uderzenie piorunu, jego życie zostanie brutalnie zgaszone.

31-letni rowerzysta, Piotr Ł., nie miał szans. Zginął na miejscu. Pozostawił w rozpaczy bliskich, zwłaszcza ojca, z którym mieszkał.

42-letni Tomasz N. kierowca BMW nawet się nie zatrzymał. Popędził dalej, ale 200 metrów dalej nastąpił koniec jego ucieczki. Uderzył w zaparkowanego hyundaia. BMW koziołkowało i zatrzymało się przewrócone na na boku.

Drogowy pirat nawet wtedy nie tracił animuszu. Wydostał się z rozbitego auta i próbował uciekać pieszo. Dogonili go policjanci. Okazało się, że kierowca ma 2 promile.

15 czerwca Tomasz N. usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu, odpowie także za kierowanie autem po pijanemu i myślne spowodowanie zagrożenia na drodze, a także nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

Za śmiertelny wypadek grozi mu do 12 lat więzienia. Na razie – zgodnie z wnioskiem prokuratury – mężczyzna na 3 miesiące został aresztowany.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj