16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Wielka tragedia na drodze. Auto z pijanymi mężczyznami taranuje pieszych

REKLAMA

Młode, niewinne życie zostało brutalnie przerwane. A wszystko przez niego! 51-letni Sławomir D. pił z kumplami, potem ruszył w drogę. W Będziemyślu koło Ropczyc rozjechał parę idącą poboczem 25-letni Mikołaj zginął na miejscu, jego dziewczyna (21 l.) w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Dramat rozegrał się w sobotę (15 lipca) w Będziemyślu w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Ford potrącił pieszych – parę młodych ludzi – 25-letniego Mikołaja i 21-letnią Paulinę, która pochodzi z Ropczyc.

Niestety, potrącony 25-latek zginął na miejscu, jego dziewczyna z licznymi złamaniami, trafiła do szpitala.

Wypadek jest szokiem dla mieszkańców. Zabity Mikołaj niedawno przyjechał do domu na urlop z Wielkiej Brytanii. Chwilę przed zdarzeniem pojechał na stację, aby odebrać swoją dziewczynę, która przyjechała pociągiem z Ropczyc.

Ofiarę żegnają koledzy z klubu sportowego, którego Mikołaj był wychowankiem.

„Jedno jest pewne „Miki”, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci” – napisali przyjaciele z drużyny.

W piątek, 21 lipca odbył się pogrzeb 25-latka.

Zarzuty dla sprawcy

Tuż po tragedii policja zatrzymała dwóch mężczyzn (48 i 51 lat). Obaj byli nietrzeźwi, mieli ponad 2 promile alkoholu.

Ustalono, że to 51-letni Sławomir D. z gminy Świlcza kierował fordem. W poniedziałek, 17 lipca w prokuraturze usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do winy, ale skorzystał z prawa do odmowy zeznań. – Za wypadek grozi mu do 12 lat więzienia. Sąd tymczasowo go aresztował – informuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj