12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Elektryczny rower potrącił dziecko

REKLAMA

Do groźnego wypadku doszło na al. Rejtana w Rzeszowa. Pod koła elektrycznego roweru wpadł mały chłopiec. Dziecko trafiło do szpitala. Ranny został także nastolatek, który kierował jednośladem.

Wszystko działo się w poniedziałek około godz. 19. Młodzieniec poruszał się rowerem typu fat bike. To prawdziwy rowerowy „czołg”. Pojazd miał szerokie opony jak w motocyklu i mógł osiągać znaczną prędkość. Bicykl był wspomagany napędem elektrycznym.

16-latek jechał al. Rejtana w kierunku centrum. Korzystał ze ścieżki dla rowerów. Nagle doszło do wypadku. Pod koła rozpędzonego pojazdu wpadł 7-letni chłopiec. Dziecko zostało ranne i trafiło do szpitala. Przewrócił się także rowerzysta. On także został zabrany przez karetkę.

Na razie nie znane są obrażenia dziecka i nastolatka. Sprawę wypadku bada policja, która ustala kto będzie ponosił winę za zdarzenie.

Rowery elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Takie jednoślady powinny mieć ograniczenie prędkości do 25 km/h. Są jednak sposoby, aby ominąć fabryczne blokady – podnieść moc i prędkość. Ale wtedy tak stuningowany pojazd – w świetle prawa – przestaje być rowerem i jest traktowany jak motocykl. Wtedy nie może poruszać się po ścieżkach rowerowych.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj