23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Śmierć na budowie. Dwóch pracowników spadło z 11 piętra

REKLAMA

– To niemożliwe! – rozpaczała kobieta, bliska jednej z ofiar, która pojawiła się na miejscu koszmarnego wypadku przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. W piątek rano na budowie bloku z rusztowania na 11 piętrze runęło dwóch pracowników. Mężczyźni w wieku 29 i 42 lat zginęli na miejscu.

Do wypadku doszło około godz. 8 na budowie nowego osiedla. Jak informuje policja, dwaj pracownicy rozbierali rusztowanie, które prawdopodobnie nagle oderwało się od ściany budynku. Obaj spadli z wysokości 11 piętra. Nie mieli szans, zginęli na miejscu. Ofiary to 29-latek z powiatu rzeszowskiego i 42-latek z Rzeszowa. Młodszy z nich osierocił troje małych dzieci.

Na miejscu tragedii pojawił się prokurator i policjanci, którzy prowadzili oględziny, zabezpieczali dowody i przepytywali świadków.

Przyjechali też bliscy ofiar. Ich rozpacz była wielka. Jedna kobiet wymagała pomocy medycznej i zajęli się nią ratownicy pogotowia.

Prace na budowie wstrzymano. Reszta załogi rozeszła się do domów.

– Nie widziałem samego momentu wypadku i nie wiem jak do niego doszło. Zginęli moi koledzy. Jeszcze chwilę wcześniej rozmawialiśmy, żartowaliśmy… Nie sposób się z tym pogodzić. To byli wspaniali ludzie. Dobrzy, pracowici. Dla rodzin to ogromny dramat – mówi jeden z budowlańców.

Szczegółowe okoliczności wypadku ustala teraz policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza. Osobne postępowanie prowadzi także Państwowa Inspekcja Pracy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj