22 C
Rzeszów
piątek, 19 sierpnia, 2022

Najnowsze

Śmierć na budowie. Dwóch pracowników spadło z 11 piętra

– To niemożliwe! – rozpaczała kobieta, bliska jednej z ofiar, która pojawiła się na miejscu koszmarnego wypadku przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. W piątek rano na budowie bloku z rusztowania na 11 piętrze runęło dwóch pracowników. Mężczyźni w wieku 29 i 42 lat zginęli na miejscu.

REKLAMA

Do wypadku doszło około godz. 8 na budowie nowego osiedla. Jak informuje policja, dwaj pracownicy rozbierali rusztowanie, które prawdopodobnie nagle oderwało się od ściany budynku. Obaj spadli z wysokości 11 piętra. Nie mieli szans, zginęli na miejscu. Ofiary to 29-latek z powiatu rzeszowskiego i 42-latek z Rzeszowa. Młodszy z nich osierocił troje małych dzieci.

Na miejscu tragedii pojawił się prokurator i policjanci, którzy prowadzili oględziny, zabezpieczali dowody i przepytywali świadków.

Przyjechali też bliscy ofiar. Ich rozpacz była wielka. Jedna kobiet wymagała pomocy medycznej i zajęli się nią ratownicy pogotowia.

Prace na budowie wstrzymano. Reszta załogi rozeszła się do domów.

– Nie widziałem samego momentu wypadku i nie wiem jak do niego doszło. Zginęli moi koledzy. Jeszcze chwilę wcześniej rozmawialiśmy, żartowaliśmy… Nie sposób się z tym pogodzić. To byli wspaniali ludzie. Dobrzy, pracowici. Dla rodzin to ogromny dramat – mówi jeden z budowlańców.

Szczegółowe okoliczności wypadku ustala teraz policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza. Osobne postępowanie prowadzi także Państwowa Inspekcja Pracy.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
22 ° C
25.4 °
20.5 °
67 %
3.1kmh
0 %
pt.
25 °
sob.
33 °
niedz.
30 °
pon.
32 °
wt.
31 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu