2.1 C
Rzeszów
czwartek, 7 grudnia, 2023

Wodny salut i burza powitały pierwszy samolot z Rijeki

REKLAMA

Wakacyjna siatka połączeń w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka jest już kompletna. W nocy z wtorku na środę otwarto ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitały salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej oraz… burza.

Rijeka to trzeci nowy kierunek w tym sezonie, po Wenecji i Olsztynie. Od 5 lipca przez kolejne dwa miesiące PLL LOT zabiera pasażerów z Podkarpacia i sąsiednich regionów do trzeciego co do wielkości miasta w Chorwacji. Międzynarodowe lotnisko, na które we wtorkowe wieczory lecą podróżni z Jasionki, jest usytuowane na wyspie Krk, ze względu na piękne plaże uważanej za „złotą wyspę” Adriatyku.

Pierwsi turyści lecieli do Chorwacji na tygodniowy lub dłuższy wypoczynek, ale zdarzali się też tacy, którzy postanowili połączyć zwiedzanie Rijeki z Zadarem lub Wenecją, innymi kierunkami oferowanymi przez podkarpackie lotnisko i narodowego przewoźnika. Pierwszy przylot odbywał się na dodatek w sporej burzy.

Samoloty typu Bombardier Q400 startują z Jasionki o 20.10, by wylądować w Rijece o 22.05. Lot powrotny rozpoczyna się o 22.35, a podróżni przylatują do Jasionki pół godziny po północy.

W miesiącach wakacyjnych z podrzeszowskiego lotniska odbywa się w sumie ponad 80 rejsów rozkładowych tygodniowo do 12 krajów. To rekord w historii portu.

Źródło: Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Fot. Wanda Dziura/materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj