20 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Zasadzka na ulicy. Tak wpadł myjkowy włamywacz

Śledczy namierzali rabusia od dłuższego czasu. Ustalili jakim porusza się samochodem. Auto zauważyli zaparkowane na ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie. Błyskawicznie zorganizowali zasadzkę. Poczekali aż do samochodu podejdzie kierowca. W ten sposób wpadł seryjny włamywacz, który okradał samochodowe myjnie.

REKLAMA

Zatrzymany 37-latek jest podejrzany o włamania do automatów wrzutowych na myjniach samochodowych. Rabunków dokonywał od 29 października do 14 listopada. Policjanci ustalili, że okradł myjnię w Jasionce i czterokrotnie myjnię przy ul. Strzyżowskiej. Właściciele swoje straty oszacowali na 4 tys. zł.

Policjanci namierzyli auto – renault kangoo, którym poruszał się podejrzany. Sprawdzali adresy, pod którymi mógł przebywać mężczyzna, ale nigdy nie mogli go zastać.

Szczęście jednak dopisało stróżom prawa. W środę jeden z funkcjonariuszy zauważył poszukiwany pojazd, który był zaparkowany przy ul. Dąbrowskiego. Szybko zorganizowano zasadzkę. Kiedy pojawił się kierowca, został zatrzymany. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony.

Plicjanci sprawdzili adresy, gdzie podejrzewany mógł przebywać, jednak go nie zastali.

– Przy 37-latku znaleźli woreczki strunowe z zawartością białych kryształków. Okazało się, że jest to blisko 3 g mefedronu. Podejrzanemu przestawiono 5 zarzutów kradzieży z włamaniem i zarzut posiadania narkotyków – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Akta sprawy trafiły do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, połączonego z zakazem opuszczania kraju.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
20 ° C
22.4 °
20 °
88 %
3.6kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
31 °
wt.
31 °
śr.
31 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu