11.2 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Tragiczny finał wypalania traw. Zginął 88-letni senior

REKLAMA

Wypalanie traw od lat jest wiosenną plagą. Często prowadzi do wielkich tragedii. W Bieździadce koło Jasła podczas gaszenia pożaru łąki znaleziono zwłoki 88-letniego seniora.

Nie wiadomo w jakich okolicznościach zginął starszy mężczyzna. Policja o zdarzeniu została powiadomiona we wtorek 22 marca około południa. Wcześniej do akcji wyjechali strażacy z OSP. To oni odnaleźli ciało seniora. Na miejsce skierowano natychmiast załogę pogotowia. Ale szans na ratunek nie było. Emeryt zginął na miejscu. Sprawę badają teraz śledczy.

Na Podkarpaciu to pierwsza w tym roku śmiertelna ofiara związana z wiosennym wypalaniem traw.

Pożar za pożarem

Strażacy w całym regionie mają pełne ręce roboty. Teraz większość zgłoszeń dotyczy właśnie pożarów traw. W tym roku w regionie było już blisko 700 takich zdarzeń. Ogień pochłonął blisko 300 hektarów łąk, pól i nieużytków.

Za większością pożarów stoją podpalacze. Nie tylko powodują zagrożenie dla siebie i mienia. Cierpi też przyroda. Druhowie z OSP w Żyrakowie z płomieni uratowali zajączka. Malutkie zwierzątko nie zdołało uciec. Było poparzone. Trafiło pod opiekę weterynarzy.

Apelujemy ‼️ O niewypalanie traw co skutkuje naszą ciężką pracą, ale co gorsza przy dzisiejszym pożarze młodnika…

Opublikowany przez OSP KSRG Żyraków Poniedziałek, 21 marca 2022

Wypalanie traw jest nielegalne. W przypadku zagrożenia grozi kara więzienia. Sprawcy mogą być też obciążeni kosztami akcji gaśniczych.

1 382348 g

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj