30.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Tragiczny finał wypalania traw. Zginął 88-letni senior

REKLAMA

Wypalanie traw od lat jest wiosenną plagą. Często prowadzi do wielkich tragedii. W Bieździadce koło Jasła podczas gaszenia pożaru łąki znaleziono zwłoki 88-letniego seniora.

Nie wiadomo w jakich okolicznościach zginął starszy mężczyzna. Policja o zdarzeniu została powiadomiona we wtorek 22 marca około południa. Wcześniej do akcji wyjechali strażacy z OSP. To oni odnaleźli ciało seniora. Na miejsce skierowano natychmiast załogę pogotowia. Ale szans na ratunek nie było. Emeryt zginął na miejscu. Sprawę badają teraz śledczy.

Na Podkarpaciu to pierwsza w tym roku śmiertelna ofiara związana z wiosennym wypalaniem traw.

Pożar za pożarem

Strażacy w całym regionie mają pełne ręce roboty. Teraz większość zgłoszeń dotyczy właśnie pożarów traw. W tym roku w regionie było już blisko 700 takich zdarzeń. Ogień pochłonął blisko 300 hektarów łąk, pól i nieużytków.

Za większością pożarów stoją podpalacze. Nie tylko powodują zagrożenie dla siebie i mienia. Cierpi też przyroda. Druhowie z OSP w Żyrakowie z płomieni uratowali zajączka. Malutkie zwierzątko nie zdołało uciec. Było poparzone. Trafiło pod opiekę weterynarzy.

Apelujemy ‼️ O niewypalanie traw co skutkuje naszą ciężką pracą, ale co gorsza przy dzisiejszym pożarze młodnika…

Opublikowany przez OSP KSRG Żyraków Poniedziałek, 21 marca 2022

Wypalanie traw jest nielegalne. W przypadku zagrożenia grozi kara więzienia. Sprawcy mogą być też obciążeni kosztami akcji gaśniczych.

1 382348 g

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj