15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Wielka obławy na handlarzy bronią. Padły strzały

REKLAMA

Potężny arsenał nielegalnej broni przechwycili policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Obławę prowadzono w całym kraju, także na Podkarpaciu. To była trudna i niebezpieczna akcja, czego dowodzi wymiana ognia, do której doszło pod Gdańskiem.

W Straszynie pod Gdańskiem zginął 24-latek, który miał użyć broni automatycznej. Ranił policjanta w rękę. W odpowiedzi jedna z funkcjonariuszek także oddała strzały. Ranny mężczyzna zmarł pomimo reanimacji. Na posesji, gdzie doszło do zdarzenia, ujawniono 10 sztuk nielegalnej broni.

Podczas akcji, którą prowadzono w całym kraju, w tym na Podkarpaciu, przechwycono w sumie aż 146 jednostek broni. To pistolety, strzelby, karabiny. Do tego ponad 2 tys. sztuk amunicji.

W ręce funkcjonariuszy wpadło 13 osób. Po co im takie ilości uzbrojenia, którym zadowoliłby się całkiem spory oddział armii? Na to pytanie próbują odpowiedzieć śledczy z CBŚP i Prokuratury Krajowej, którzy już od wielu miesięcy rozpracowują gang.

W ubiegłym roku też ujawniono podobny arsenał. Dotychczas zarzuty postawiono 33 podejrzanym.

– Zabezpieczone jednostki broni oraz inne przedmioty zostaną poddane szczegółowej analizie przez śledczych, którzy będą teraz ustalać między innymi to czy przejęta broń mogła być wykorzystana do popełnienia przestępstw – informuje policja.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj