-2.5 C
Rzeszów
wtorek, 5 grudnia, 2023

Biletomat oszalał. Wydrukował bilety na 5 tys. zł. Urzędnicy ostrzegają

REKLAMA

Uszkodzony przez wandali biletomat „wypluł” bilety MPK warte 5 tys. zł. Przechodnie pozbierali wydruki i przekazali urzędnikom, ale część biletów o nominale 18 zł ktoś sobie przywłaszczył. Urząd Miasta informuje, że te bilety są nieważne. W razie kontroli można mieć kłopot.

Sprawa dotyczy biletomatu przy Cieplińskiego w Rzeszowie w pobliżu szkoły Sióstr Prezentek. 8 grudnia maszyna została uszkodzona przez grupę kilku młodych osób. Poszukuje ich policja. Kiedy wandale odeszli, z urządzenia chciała skorzystać kobieta. Wrzuciła 5 zł, ale maszyna połknęła monetę i nie wydrukowała biletu. Dopiero jak kobieta odeszła, biletomat oszalał. Zaczął drukować jeden bilet za drugim. Aż wydrukował 277 biletów na 5 tysięcy zł.

Urządzenie zostało już naprawione. Kobiecie, która skorzystała z zepsutego urządzenia pieniądze zostaną zwrócone. Natomiast bilety, które zostały zabrane z urządzenia są nieważne.

– Osoby, które znalazły bilety uprzejmie prosimy o nie korzystanie z nich lub zwrot w Punktach Obsługi Podróżnego ZTM Rzeszów – apeluje Urząd Miasta w Rzeszowie.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj