25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Na gorącym uczynku. Rabuś wsypał wspólnika

REKLAMA

Policjanci z sukcesem zatrzymali samochód, w którym przewożono skradzione części do traktorów. W trakcie przeszukania fiata stilo funkcjonariusze odkryli wałki, przekładnie i agregat prądotwórczy. Trzy osoby zostały zatrzymane w tej sprawie, a dwaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty kradzieży mienia.

Kryminalni z Rzeszowskiej Komendy Miejskiej otrzymali informację o kradzieżach części do maszyn rolniczych w jednej z podrzeszowskich firm. Funkcjonariusze przeprowadzili skuteczną zasadzkę i obserwowali podejrzane miejsce. Zauważyli dwie osoby przenoszące podejrzane przedmioty w okolicach firmy.

Gdy samochód podjechał na miejsce, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu. Wewnątrz fiata stilo, prowadzonego przez 24-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego, znaleziono agregat prądotwórczy, 4 przekładnie kątowe i 4 wałki WOM.

W samochodzie znajdowała się również znajoma mężczyzny. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę. Po przesłuchaniu, funkcjonariusze wykluczyli udział 24-latki w przestępstwie i przesłuchali ją jako świadka. Następnie złożono oficjalne zawiadomienie o kradzieży mienia od szefa pokrzywdzonej firmy.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do kradzieży i udzielił szczegółowych informacji na temat przestępstwa oraz współuczestników. Na podstawie jego zeznań, policjanci zatrzymali drugiego sprawcę, byłego pracownika skradzionej firmy. 30-latek nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Oboje zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży mienia w postaci części do maszyn rolniczych o wartości przekraczającej 10 tys. złotych.

Akta sprawy zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która podejmie dalsze decyzje dotyczące 24- i 30-latka. Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj