16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Tutaj uczniowie z Ukrainy połączą się ze swoimi szkołami

REKLAMA

W Rzeszowie otwarto pierwsze Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy. Punkt jest wyposażony w sprzęt komputerowy umożliwiający uchodźcom zdalną naukę w ukraińskich szkołach. Do końca marca takich miejsc będzie w mieście cztery.

Pierwsze centrum mieści się w Punkcie Informacji Oświatowej przy ul. Gałęzowskiego 2 w Rzeszowie. Zapewnia 10 miejsc w godzinach 9-14. W razie potrzeby czas jego pracy zostanie wydłużony. – Trzy kolejne punkty chcemy uruchomić w marcu, powstaną w budynkach Młodzieżowego Domu Kultury przy al. Piłsudskiego 25 i Osmeckiego 51, w Zespole Szkół Plastycznych przy ul. Staszica 16 a i w Szkole Podstawowej nr 25. Będzie w nich łącznie 80 miejsc – mówi Zbigniew Bury, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Wyposażenie i obsługę centrum zapewniają agendy ONZ – UNICEF i UNHCR. – Naszym celem jest zadbać o to, aby uchodźcy z Ukrainy mieli dostęp do wszystkich usług i praw, które im przysługują – mówi Adriana Negry z UNHCR.

Aktualnie w Rzeszowie przebywa około 30 uchodźców, z czego 57 procent to osoby poniżej 17. roku życia. Około 1300 ukraińskich uczniów chodzi do rzeszowskich szkół.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj