11 C
Rzeszów
środa, 31 maja, 2023

Tutaj uczniowie z Ukrainy połączą się ze swoimi szkołami

REKLAMA

W Rzeszowie otwarto pierwsze Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy. Punkt jest wyposażony w sprzęt komputerowy umożliwiający uchodźcom zdalną naukę w ukraińskich szkołach. Do końca marca takich miejsc będzie w mieście cztery.

Pierwsze centrum mieści się w Punkcie Informacji Oświatowej przy ul. Gałęzowskiego 2 w Rzeszowie. Zapewnia 10 miejsc w godzinach 9-14. W razie potrzeby czas jego pracy zostanie wydłużony. – Trzy kolejne punkty chcemy uruchomić w marcu, powstaną w budynkach Młodzieżowego Domu Kultury przy al. Piłsudskiego 25 i Osmeckiego 51, w Zespole Szkół Plastycznych przy ul. Staszica 16 a i w Szkole Podstawowej nr 25. Będzie w nich łącznie 80 miejsc – mówi Zbigniew Bury, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Wyposażenie i obsługę centrum zapewniają agendy ONZ – UNICEF i UNHCR. – Naszym celem jest zadbać o to, aby uchodźcy z Ukrainy mieli dostęp do wszystkich usług i praw, które im przysługują – mówi Adriana Negry z UNHCR.

Aktualnie w Rzeszowie przebywa około 30 uchodźców, z czego 57 procent to osoby poniżej 17. roku życia. Około 1300 ukraińskich uczniów chodzi do rzeszowskich szkół.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13 °
8.5 °
83 %
4.1kmh
0 %
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
19 °
sob.
16 °
niedz.
12 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu