15 C
Rzeszów
poniedziałek, 2 października, 2023

Na osiedlu Miłocin powstanie tężnia solankowa

REKLAMA

W parku na osiedlu Miłocin w Rzeszowie powstanie tężnia solankowa. Miasto rozpoczęło pracę nad inwestycją, którą zgłosili sami mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim.

Urzędnicy już ogłosili przetarg i po 20 maja wybiorą firmę, która wykona projekt. Wykonawca na dostarczenie zamawianych przez miasto dokumentów będzie miał 100 dni od daty podpisania umowy.

Tężnia solankowa powstanie na terenie parku szkolnego przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości na ul. Miłocińskiej 75. Wraz z nową strefą relaksacyjno-zdrowotną jest zadaniem wybranym do realizacji przez mieszkańców w ramach ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tężnia solankowa powstanie w parku, który ma powierzchnię ok. 2,5 ha. Będzie obiektem o konstrukcji drewnianej, z wypełnieniem z gałązek tarniny lub witek wierzbowych. Całość będzie  oświetlona, wyposażona w czujnik zmierzchowy. Wokół obiektu będą ustawione ławki, specjalna alejki i monitoring.

A co daje tężnia? Działa jak inhalator i ma właściwości zdrowotne. To ważne, zwłaszcza w dobie pandemii COCID-19. Choroba negatywnie wpływa na płuca. Taka inhalacja może przynieść ulgę i poprawić samopoczucie. W upały jej chłodny mikroklimat potrafi dać ulgę.

– Po wykonaniu dokumentacji projektowej tężni oraz terenu wokół niej miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy, który inwestycję zrealizuje – informuje Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA