13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Auto widmo na torach. Doszło do zderzenia z pociągiem

REKLAMA

Do niecodziennego zdarzenia doszło na tarnobrzeskim osiedlu Sobów. Pociąg uderzył w stojącego na torach peugeota. Auto siłą odrzutu zostało zepchnięte na pobocze i przewróciło się na dach. Wszyscy z trwogą myśleli, że we wraku będą ofiary. Ale w pojeździe, ani wokół niego nie było nikogo.

Do zdarzenia doszło w piątek, 23 kwietnia około godz. 23. Torami sunął szynobus SKPL z Białegostoku do Zagórza. Oprócz maszynisty jechało nim 5 pięciu pracowników.

Maszynista nagle dostrzegł samochód stojący na środku niestrzeżonego przejazdu. Zaczął gwałtownie hamować, ale szybkie zatrzymanie składu było niemożliwe. Szynobus z impetem uderzył w auto, które zostało odrzucone na odległość kilku metrów. Zepchnięty z nasypu wrak, wylądował na dachu.

Obsługa pociągu natychmiast wezwała pomoc. Wszyscy ruszyli na ratunek. Po chwili na miejscu zaroiło się od wozów strażackich i policji. Okazało się, że wewnątrz pojazdu, ani w okolicy nie ma nikogo. Policjanci przeczesywali okolicę w poszukiwaniu ewentualnej ofiary, która mogła oddalić się w szoku. Nikogo jednak nie odnaleziono.

Policjanci ustalili, że samochód był prawdopodobnie holowany. Nie wiadomo z jakich powodów znalazł się na środku torów. Pewne jest, że kierowca porzucił swój pojazd i odjechał autem, który ciągnął go na linie.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci ustalili, że 50-letni maszynista szynobusa był trzeźwy.

– Mundurowi na miejscu zdarzenia wykonali oględziny obu pojazdów i ustalili świadków zdarzenia. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności tego zdarzenia – informowała w komunikacie oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj