13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Zbrodnia w Hyżnem. 49-latek udusił seniorkę. Sąd umieścił go w areszcie

REKLAMA

Hyżne, zazwyczaj spokojna i sielska miejscowość blisko Rzeszowa, 15 maja została wstrząśnięta niebywałą tragedią. Pani Krystyna, samotna emerytka mieszkająca na uboczu wsi padła ofiarą napaści seksualnej i brutalnego zabójstwa. Oprawca udusił ją. Właśnie trafił do aresztu.

Zbrodnia wyszła na jaw 15 maja. Seniorkę rankiem odwiedził siostrzeniec i dokonał makabrycznego odkrycia. Na ciele kobiety widoczne były okropne ślady przemocy. Miała pokrwawioną twarz i była obnażona.

Wśród zaniepokojonych sąsiadów pojawiły się doniesienia o podejrzanym mężczyźnie, który tego samego dnia był widziany w okolicach domu emerytki. Odjechał rowerem zabierając ze sobą duży, wypchany foliowy worek. Podejrzany został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Schronił się w pustostanie w centrum gminy.

Początkowo Sławomir D. usłyszał zarzut usiłowania gwałtu i nieumyślnego spowodowania śmierci, ale po uzyskaniu wyników sekcji zwłok, zarzuty zmienione. Mężczyzna będzie odpowiadał za zabójstwo i gwałt. Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie, którzy badali ciało ofiary odkryli, że została ona uduszona.

Mężczyzna tuż po zatrzymaniu opisał przebieg zdarzenia. Przy kolejnym przesłuchaniu zaczął się wycofywać i już tylko częściowo przyznał się do winy.

Z jego pierwszych relacji wynika, że seniorka sama wpuściła go do domu. Znała go, a on obiecał jej pomoc w pracach domowych. 49-latek postanowił zgwałcić gospodynię. Starsza pani się broniła i została uderzona tępym narzędziem.

Sprawca w pierwszych zeznaniach utrzymywał, że seniorka upadając na podłogę, uderzyła się o stół i straciła przytomność. Także wtedy próbował dokonać gwałtu. Ale nie był w stanie – jak to określa prokuratura – „z powodu problemów fizjologicznych leżących po jego stronie”.

Na początku mężczyzna nic nie wspominał, że ofiara była duszona. Śledczy o tym nie wiedzieli, aż uzyskali wyniki sekcji.

Sławomir D. był już wcześniej notowany. Miał problemy z alkoholem i zdrowiem psychicznym.

Jeśli zostanie uznany za poczytalnego, może mu grozić dożywotnie więzienie.

17 maja mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Nadzór i zmieniony zarzut

19 maja wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł poinformował o objęciu śledztwa nadzorem przez Prokuraturę Krajową.

Sławomirowi D. znów zmieniono zarzuty. Teraz będzie odpowiadał za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj