10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

50-latek umiera w Szwecji po ukąszeniu żmii

REKLAMA

W Tanums w Szwecji żmija ukąsiła 50-latka. Mężczyzna zmarł jeszcze tego samego dnia. Jadowite żmije występują także w Polsce. Dochodzi do ukąszeń, ale nie aż tak tragicznych. Nie wolno jednak ignorować zagrożenia.

Do wypadku w Szwecji doszło 7 maja. Śmierć mężczyzny jest badana przez śledczych. Sekcja zwłok ma wyjaśnić związek między zgonem a ukąszeniem.

Jak informuje dziennik Aftonbladet mężczyzna został zraniony w ramię, które spuchło. Mimo to nie trafił do szpitala. Zmarł kilka godzin później.

Jad żmii zawiera toksyny, które mogą wywoływać różne skutki. Pierwsze objawy występują zwykle po kwadransie: obrzęk, ból, zawroty głowy, problemy z krążeniem i oddychaniem. Dla własnego bezpieczeństwa należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który poda surowicę.

Szczególnie narażone są dzieci, które ważą mniej. Trucizna szybciej rozchodzi się po ich organizmie.

W Polsce jedynym jadowitym gatunkiem jest żmija zygzakowata. Już obudziła się z zimowego letargu. Można ją spotkać nawet w ogródku.

Na widok człowieka zwykle ucieka. Lepiej jej nie drażnić. Osaczona może zaatakować. Tak samo reaguje, kiedy przez przypadek zostanie nadepnięta.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj