4.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Szpital Wojewódzki z nowym blokiem operacyjnym i zmodernizowaną kliniką gastroenterologii

REKLAMA

Pacjenci największego w regionie Szpitala Klinicznego nr 2 w Rzeszowie mogą liczyć na jeszcze lepsze warunki. Właśnie zakończono przebudowę Kliniki Gastroenterologii. Jest większa, a przede wszystkim nowoczesna. Otwarto także nowy blok operacyjny.

Nowy oddział kliniki, wraz z nowym blokiem otwarto z wielką pompą w piątek 14 maja. Udział w uroczystości wziął minister zdrowia Adam Niedzielski. Odnowione pomieszczenia poświęcił biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Mimo pandemii i walki z nią na pierwszej linii, klinika przy ul. Lwowskiej podjęła się modernizacji kolejnych oddziałów. Prace obejmowały remonty Kliniki Gastroenterologii z Ośrodkiem Kompleksowego Leczenia Nieswoistych Chorób Zapalnych Jelit oraz Bloku Operacyjnego Ogólnego dla Dorosłych. Wartość prac wyniosła 13 mln zł. Teraz odmalowane sale będą służyć pacjentom. Wiadomo – lepiej nie chorować, ale w sytuacjach, kiedy wymagany jest pobyt na oddziale, będzie on przebiegał w dużo lepszych warunkach. To najwyższy standard i europejski poziom! Dużo łatwiej w takim szpitalu pracuje także personelowi.

Adam Niedzielski zapowiedział w Rzeszowie wsparcie dla służby zdrowia. W Szpitalu Miejskim, szef resortu zdrowia zapoznał się z planami dyrekcji. Placówka przy Rycerskiej także będzie przeprowadzać kolejne remonty. Zamiany na plus czeka oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Szpital planuje też zakup sprzętu medycznego.

Kolejnym zadaniem jakie, szpital zrealizuje dzięki rządowym funduszom jest  zakup rezonansu magnetycznego wraz z modernizacją pomieszczeń pracowni. Spośród wszystkich rzeszowskich szpitali, jeszcze tylko tu brakuje takiego urządzenia. A to znacznie ogranicza diagnostykę i możliwość wprowadzenia nowych metod leczenia w szpitalu.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj