23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Szpital MSWiA w całości dla pacjentów z covid

REKLAMA

Szpital MSWiA w Rzeszowie w całości będzie przeznaczony dla pacjentów z covid – zdecydowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Sytuacja epidemiczna w regionie nie napawa optymizmem, bo zaczyna brakować łóżek. W weekend część pacjentów musiała szukać miejsca w placówkach w Małopolsce.

W weekend zaczęło brakować łóżek. Część pacjentów trafiło do szpitali w woj. małopolskim: do Dąbrowy Tarnowskiej (10 osób), a także Gorlic, gdzie przywożono chorych z Jasła i okolic.

Z powodu wciąż rosnącej fali zakażeń, wojewoda podkarpacki postanowiła zwiększyć rezerwę łóżek dla pacjentów z covid. Stąd decyzja o przeznaczeniu całego szpitala MSWiA dla osób ciężko przechodzących koronawirusa. Dotychczas tylko nowe skrzydło tej placówki pełnio rolę szpitala tymczasowego dla tej grupy chorych.

W szpitalu MSWiA już zamknięto trzy oddziały: wewnętrzny, chirurgię i neurologię. Z placówki wypisano lub przetransportowano do innych szpitali około 50 pacjentów. Część trafiła m. in. do szpitala w Rudnej Małej.

Jak informują służby wojewody, wśród pacjentów przybywa dzieci. Dla nich utworzono specjalny oddział w Przemyślu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj