22.7 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Szopka palce lizać! Aż szkoda ją zjeść!

REKLAMA

W cukierni Julian Orłowski & Kazimierz Rak przy ul. Miodowej w Rzeszowie od samego wejścia czuć zapach czekolady, cynamonu i innych korzennych przypraw. Ta przyjemna woń unosi się z wystawionej obok lady ogromnej szopki z piernika. Bez niej, w tej słynnej wytwórni słodkości, nie byłoby świąt Bożego Narodzenia. Powstawała przez kilka dni i jest przykładem wielkiego kunsztu mistrzów cukierniczego rzemiosła. Na stworzenie tego ogromnego, dwumetrowego wypieku zużyto 20 kg mąki, 3 litry miodu i 5 kg czekolady. Aż palce lizać! Efekt zachwyca każdego, kto tylko tu zagląda. – Arcydzieło! – komentuje prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który także wpadł do cukierni zobaczyć szopkę.

Cukiernia Rak & Orłowski świętuje 45-lecie. Szopkę z wypieków od dzieciństwa robi pan Kazimierz Rak. Teraz pomagają mu jego współpracownicy. W Wigilię dzieło wstawiane jest do kościoła pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie. – Będzie tam do Trzech Króli. Potem ksiądz zawołała dzieci i one zrobią z tym porządek – śmieje się pan Kazimierz.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj