13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Na 102! Wielkie święto policji

REKLAMA

Lipiec to szczególny miesiąc dla formacji w granatowych mundurach. Stróże prawa obchodzą jubileusz utworzenia polskiej policji. A to już 102. rocznica. Jest to okazja do awansów i odznaczeń. 

We wtorek 20 lipca w bazie w Zaczerniu pod Rzeszowem odbyło się wielkie świętowanie. Uroczystości rozpoczęła msza św., której przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski.

„Medalami Za Długoletnią Służbę” Prezydent RP odznaczył 42 policjantów i pracowników policji. To nagroda za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał 52 osobom odznaki „Zasłużony Policjant” (6 srebrnych i 46 brązowych).


Wyjątkowym wyróżnieniem uhonorowany został jeden z podkarpackich policjantów. Decyzją Ministra SWiA został odznaczony odznaką honorową „Za zasługi w działaniach poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej”.

Z okazji Święta Policji, akty nominacji na wyższe stopnie służbowe odebrało 1239 podkarpackich policjantów: 11  w korpusie oficerów starszych, 90 w korpusie oficerów młodszych, 590 w korpusie aspirantów, 461 w korpusie podoficerów i 87 w korpusie szeregowych.

Na stopień inspektora awansowany został zastępca komendanta wojewódzkiego w Rzeszowie – insp. Stanisław Sekuła.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj