0.9 C
Rzeszów
piątek, 2 grudnia, 2022

Najnowsze

Na 102! Wielkie święto policji

Lipiec to szczególny miesiąc dla formacji w granatowych mundurach. Stróże prawa obchodzą jubileusz utworzenia polskiej policji. A to już 102. rocznica. Jest to okazja do awansów i odznaczeń. 

REKLAMA

We wtorek 20 lipca w bazie w Zaczerniu pod Rzeszowem odbyło się wielkie świętowanie. Uroczystości rozpoczęła msza św., której przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski.

„Medalami Za Długoletnią Służbę” Prezydent RP odznaczył 42 policjantów i pracowników policji. To nagroda za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał 52 osobom odznaki „Zasłużony Policjant” (6 srebrnych i 46 brązowych).

CZYTAJ TEŻ:  Rozpoczął się adwent. Co oznacza?


Wyjątkowym wyróżnieniem uhonorowany został jeden z podkarpackich policjantów. Decyzją Ministra SWiA został odznaczony odznaką honorową „Za zasługi w działaniach poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej”.

Z okazji Święta Policji, akty nominacji na wyższe stopnie służbowe odebrało 1239 podkarpackich policjantów: 11  w korpusie oficerów starszych, 90 w korpusie oficerów młodszych, 590 w korpusie aspirantów, 461 w korpusie podoficerów i 87 w korpusie szeregowych.

Na stopień inspektora awansowany został zastępca komendanta wojewódzkiego w Rzeszowie – insp. Stanisław Sekuła.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
0.9 ° C
1.6 °
-0.8 °
87 %
4.1kmh
100 %
pt.
1 °
sob.
6 °
niedz.
4 °
pon.
6 °
wt.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu