24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Śmierć Kacpra Tekieli, męża Justyny Kowalczyk wstrząsnęła polskim światem sportu. W Bieszczadach zrodziła się jego miłość do gór

REKLAMA

Tragiczna strata w świecie sportu i wśród pasjonatów uprawiających wspinaczkę górską. Znany polski alpinista Kacper Tekieli – odszedł na zawsze. Do dramatu doszło w miejscu, które kochał – w szwajcarskich Alpach.

39-letni Kacper Tekieli, utalentowany specjalista wspinaczki sportowej, był mężem słynnej mistrzyni olimpijskiej w biegach narciarskich, Justyny Kowalczyk-Tekieli.

Razem z żoną i synkiem ostatnio przebywał w Szwajcarii. Do tragedii doszło w rejonie jednego z najwyższych szczytów w Europie – Jungfrau.

Według szwajcarskiej policji, wypadek wydarzył się 17 maja. Ekipy ratunkowe dotarły do Polaka dopiero następnego dnia. Mężczyzna zginął prawdopodobnie w wyniku zejścia lawiny. Jego ciało odnaleziono w lawinisku.

Kacper Tekieli urodził się 23 listopada 1984 w Gdańsku. Był instruktorem wspinaczki sportowej. Najczęściej trenował w Tatrach, ale kochał też Bieszczady. To tu zaczęła się jego miłość do gór. 15 lat temu – jeszcze jako student – pracował w Bacówce pod Małą Rawką. Pisał tam swoją pracę magisterką z filozofii.

W 2020 r. Kacper ożenił się z Justyną Kowalczyk. Ślub odbył się w Gdańsku. Rok później w szpitalu w Krakowie na świat przyszedł ich synek Hugo.

W Szwajcarii rodzina przebywała kilka tygodni. Mieszkała w kamperze. Po tragedii Justyna zamieściła krótki, ale jakże wymowny wpis:

„Był najcudowniejszy” – napisała w mediach społecznościowych.

Poruszające pożegnanie w mediach społecznościowych zmieściła również pierwsza żona Tekieli – Małgorzata Lebda, poetka i biegaczka górska z Żeleźnikowej Wielkiej w Małopolsce:

Żegnaj Kacper. Jestem wdzięczna za te ponad dziesięć lat, w których sobie towarzyszyliśmy. Inspirujący, mocny, wymagający był to czas. Dorośliśmy przy sobie, a później puściliśmy siebie wolno. I za to też dziękuję. Łączę się w bólu ze wszystkimi, dla których Kacper był bliskim człowiekiem. A jest takich wielu i wiele. Niech nasz ból przemieni się w coś dobrego –napisała pani Małgorzata.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj