23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Miasto sadzi miododajne rośliny. Raj dla pszczół

REKLAMA

Rzeszów będzie jeszcze bardziej przyjazny dla pszczół. Miasto włączyło się do akcji nasadzenia miododajnych drzewek.

Choć za oknem jesienna plucha, pszczelarz myślą już o wiośnie. Liczą, że tak fatalny sezon, jak w tym roku, się nie powtórzy.

– Pszczołami zajmuję się 40 lat i pierwszy raz zdarzyło się, że nie zebrałem ani grama miodu – ubolewa Ryszar Pańko. Według niego przyczyną była chłodna, deszczowa pogoda, ale też brak miododajnych roślin. – Ludzie likwidują sady, a przy domach zamiast owocowych drzewek wolą mieć tuje – dodaje pszczelarz.

Pszczelarze biją na alarm. Na szczęście ich apele spotykają się z odzewem. Od 6 lat samorząd Podkarpacia wspiera akcję sadzenia miododajnych roślin. Rzeszów włącza się to tego pomysłu. Zarząd Zieleni Miejskiej otrzymał partię sadzonek drzew miododajnych (klon pospolity, klon jawor, lipa) i krzewów (oliwnik wąskolistny). 50 sztuk zostało właśnie posadzonych na terenach zielonych przy ulicach Odrzykońskiej i Iwonickiej. Takich skwerów będzie więcej. Tym bardziej, że od tego roku w mieście działają dwie pasieki – jedna z nich na dachu galerii Rzeszów.


Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj