6.5 C
Rzeszów
piątek, 19 kwietnia, 2024

Różowe skrzyneczki w szkołach mają pomóc uczennicom

REKLAMA

Różowe skrzyneczki, a nich tampony, podpaski. Środki higieny osobistej są darmowe. Mogą z nich korzystać uczennice rzeszowskich szkół.

W 43 rzeszowskich szkołach zamontowane zostały tzw. różowe skrzyneczki, w których znajdują się m.in. podpaski i tampony.

O konieczności wprowadzenia w Rzeszowie tego typu rozwiązań przedstawicielki środowisk kobiecych rozmawiały z Konradem Fijołkiem podczas trwania kampanii prezydenckiej. Posiłkowały się raportem Kulczyk Foundation, według którego blisko pół miliona osób w Polsce nie stać na zakup podpasek, tamponów. 21 proc. uczennic jest zmuszonych wyjść z zajęć szkolnych z powodu braku podpaski, a 10 proc. w ogóle nie wychodzi z tego powodu domu.

– Dlatego też zdecydowałem o tym, aby w Rzeszowie wprowadzić różowe skrzyneczki, w których będą znajdować się darmowe środki higieny dla kobiet – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Skrzyneczki znajdują się w 43 rzeszowskich szkołach. W każdej z nich są: dwa rodzaje wkładek, trzy rodzaje tamponów, rodzaje podpasek, chusteczki higieniczne.

Koszt wprowadzenia pomysłu w życie to nieco ponad 2,7 tys. zł.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj