21 C
Rzeszów
wtorek, 30 maja, 2023

Różowe skrzyneczki w szkołach mają pomóc uczennicom

REKLAMA

Różowe skrzyneczki, a nich tampony, podpaski. Środki higieny osobistej są darmowe. Mogą z nich korzystać uczennice rzeszowskich szkół.

W 43 rzeszowskich szkołach zamontowane zostały tzw. różowe skrzyneczki, w których znajdują się m.in. podpaski i tampony.

O konieczności wprowadzenia w Rzeszowie tego typu rozwiązań przedstawicielki środowisk kobiecych rozmawiały z Konradem Fijołkiem podczas trwania kampanii prezydenckiej. Posiłkowały się raportem Kulczyk Foundation, według którego blisko pół miliona osób w Polsce nie stać na zakup podpasek, tamponów. 21 proc. uczennic jest zmuszonych wyjść z zajęć szkolnych z powodu braku podpaski, a 10 proc. w ogóle nie wychodzi z tego powodu domu.

– Dlatego też zdecydowałem o tym, aby w Rzeszowie wprowadzić różowe skrzyneczki, w których będą znajdować się darmowe środki higieny dla kobiet – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Skrzyneczki znajdują się w 43 rzeszowskich szkołach. W każdej z nich są: dwa rodzaje wkładek, trzy rodzaje tamponów, rodzaje podpasek, chusteczki higieniczne.

Koszt wprowadzenia pomysłu w życie to nieco ponad 2,7 tys. zł.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
21 ° C
21 °
21 °
43 %
5.7kmh
0 %
wt.
21 °
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
20 °
sob.
16 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu