28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Rozjeżdżali leśny rezerwat quadem i crossem. Omal nie potrącili strażnika

REKLAMA

Ryk maszyn niósł się na cały las. Dzika zwierzyna uciekała w popłochu. Dwóch nastolatków urządziło sobie rajd crossem i quadem w rezerwacie Mójka w leśnictwie Kąkolówka pod Rzeszowem. Do akcji wkroczyła Staż Leśna, ale niewiele brakowało, by doszło do wypadku.

Leśnicy dostali sygnał od spacerowiczów, którzy szukali w lesie spokoju. Ale zamiast ciszy i zapachu przyrody, był hałas i swąd spalin.

– Na ścieżce nieopodal rezerwatu strażnicy podjęli próbę zatrzymania sprawców nielegalnego rajdu, lecz ci nie reagowali na podawane  sygnały do zatrzymania, a kierowca quada usiłował staranować strażnika leśnego – relacjonuje Jacek Ćwiertniewicz, komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Strzyżów.

Po podjętym pościgu, zatrzymano dwóch nastolatków. Pojazdy, którymi się poruszali były nierejestrowane i zostały przekazane rodzicom zatrzymanych.

Jeden z rajdowców ukończył 17 lat i grozi mu 500 zł mandatu za wjazd na teren leśny, odpowie też za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień. Drugi z zatrzymanych jest osobą nieletnią, jego sprawą w całości zajmie się sąd rodzinny.

– Wypowiadamy wojnę quadowcom i crossowcom, wprowadzamy dyżury Straży Leśnej w godzinach wieczornych i w weekendy w całym regionie, by ten proceder ukrócić – deklaruje Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie.

Za nieuprawniony wjazd na tereny leśne grozi grzywna wysokości do 5000 złotych.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj