20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Hopki i wiraże. Rowerzyści poskaczą na pupmtracku!

REKLAMA

Już prawie wszystko gotowe. Na Baranówce w Rzeszowie lada dzień zostanie oddany do użytku pubmptrack – specjalny tor do bardziej wyczynowej jazdy na rowerze. Tu – aby jechać – nie trzeba nawet pedałować!

To atrakcja dla miłośników jazdy z wrażeniami. Zastępuje górskie szlaki. Zamknięta pętla ćwiczy refleks, równowagę i sprawia, że rower na muldach i ostrych zakrętach praktycznie porusza się bez konieczności pedałowania. Ale wszystko w granicach rozsądku. Kask ochronny na głowę to podstawa!

Pumptrack na Baranówce powstaje przy ul. Starzyńskiego. Tor liczy 88 metrów długości i 170 cm szerokości. To inwestycja, której pragnęli sami mieszkańcy. Głosowali na nią w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim.

Oprócz asfaltowej pętli będą stojaki na rowery, kosze, ławeczki. Całość kosztowała prawie 250 tys. zł.

Wszystko jest już prawie gotowe i tor czeka na otwarcie. Jak zapewniają urzędnicy, pumprtack na Baranówce będzie gotowy do końca listopada.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj