8.8 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Ruszyła przebudowa ważnego skrzyżowania. Największa taka inwestycja

REKLAMA

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego w Rzeszowie. Inwestycja pochłonie ponad 8 mln zł i będzie jedną z najważniejszych z prac drogowych w tym roku.

Co zmieni przebudowa skrzyżowania?

– Poprawi komunikację na tym skrzyżowaniu, a także na sąsiednim – al. Wyzwolenia z ul. Osmeckiego. W ramach prac przebudowana będzie sygnalizacja świetlna w całej tej strefie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Prace obejmą przebudowę wjazdów na skrzyżowanie, budowę nowych pasów do skrętu. Drogowcy nie zapomną też o ścieżce rowerowej i chodniku.

Pierwsze prace już się rozpoczęły. W związku z nimi został zamknięty chodnik pomiędzy zjazdem do kościoła a skrzyżowaniem z al. Okulickiego. Ruch pieszy odbywa się po drugiej stronie jezdni.

Wykonawcą robót jest firma PBI Infrastruktura S.A. Koszt to nieco ponad 8,2 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana przez Unię Europejską.

Przebudowa ma zakończyć się w drugiej połowie października 2022 roku.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj