13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Poszerzą fatalny odcinek S-19

REKLAMA

To był jeden z pierwszych odcinków S-19 na Podkarpaciu. Fragment trasy między Rzeszowem a Sokołowem Małopolskim nie bez powodu jest nazywany przez kierowcą „drogą śmierci”. Brak rozdzielenia jezdni i układ przemiennie występujących podwójnych pasów do wyprzedzania okazał się fatalnym rozwiązaniem, który czyni go bardzo wypadkowym. Ale jest szansa na zmianę. Właśnie wybrano wykonawcę, który naprawi pierwotny błąd i przebuduje fatalny odcinek.

Odcinek S19 między Rzeszowem a Sokołowem Młp. doczeka się rozdzielonej jezdni i dwóch pasów w każdym kierunku. Podpisano właśnie umowę na przebudowę fragmentu trasy, która przy obecnym, przemiennym, układzie 2+1 jest bardzo niebezpieczna. Nie bez powodu obowiązuje na nim ograniczenie do 80 km/h.

Przebudowę wykona firma Strabag za prawie 273 mln zł. Długość planowanych do rozbudowy odcinków drogi wynosi ok. 13,8 km.

W Nienadówce ekspresówka poprowadzona zostanie estakadą w odległości ok. 30 m od kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja Apostoła. Na tym odcinku wykonane zostaną przezroczyste ekrany, aby nie zasłaniać zabytkowej świątyni.

A teraz najważniejsze – roboty potrwają do grudnia 2026 r.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj