21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Willy dostał czwartą nogę. Lepsze życie alpaki!

REKLAMA

Alpaka Willy urodził się z przykurczem nóżki. Specjaliści z Rzeszowa zrobili mu protezę. To duża zmiana w życiu słodziaka. Wreszcie może normalnie chodzić.

Willy jest potulny jak baranek. Nie boi się ludzi i lubi ich towarzystwo. To największy pieszczoch w zagrodzie w Trzebuskach pod Rzeszowem.

Zwierzak urodził się z przykurczem tylnej nogi. Ta niepełnosprawność jest wielkim zmartwieniem jego opiekunów. Zwierzak dotąd musiał posługiwać się trzema kończynami i nadmiernie obciążał biodro. Pojawiły się obawy, że za chwilę będzie miał wielki zdrowotny problem.

Właściciele szukali wszędzie porad i pomocy, aż wreszcie trafili do specjalistów z Rzeszowskich Zakładów Ortopedycznych. Na co dzień wykonują protezy dla ludzie. Ale zwierzaki także mogą szukać tu ratunku. Nową nogę dostał struś, kucyk i kilka piesków. Teraz opracowano łapkę dla alpaki. Jest trwała, wygodna i idealnie dopasowana do niesprawnej kończyny.

Willy potrzebuje jeszcze trochę czasu, aby przyzwyczaić się do swojej nowej nogi. Ale już wie, że jego świat zmienił się na lepsze.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj