15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Protest taksówkarzy: „Otwórzcie gospodarkę, bo zbankrutujemy”

REKLAMA

– Pragniemy normalności! Otwórzcie gospodarkę! – apelują rzeszowscy taksówkarze, którzy w sobotę w Rzeszowie urządzili protest. Obawiają się o swoją przyszłość. Wielu grozi bankructwo, ponieważ przez obostrzenia sanitarne, nie mają pasażerów. – Obroty spadły o 70 procent – mówią kierowcy.

Nie było blokad, demonstracji, klaksonów. Taksówkarze w sobotę w Rzeszowie spotkali się tylko z mediami, aby powiedzieć, że znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Wielu boi się o jutro, nie wie czy zdoła utrzymać firmę i zapewnić byt swoim rodzinom. Dotychczasowa pomoc państwa ograniczała się do umorzenia składek ZUS. – To co zarabiamy, nie pozwala pokryć kosztów. Tak dłużej się nie da – mówią mikroprzedsiębiorcy, bo każdy, aby wykonywać swój zawód musiał założyć działalność.

– Chcemy tylko pracować. Chcemy normalności! – przekonuje Miłosz Biłas, rzeszowski taksówkarz, przedstawiciel protestujących kierowców.

Taksówkarze są uzależnieni od innych branż, które pozostają w lockdownie. – Nie działają lokale gastronomiczne, kluby, nie ma wydarzeń sportowych. W efekcie nie ma pasażerów. Nasz przestój odbija się z kolei na serwisach samochodowych, do którego po prostu rzadziej jeździmy. W ten sposób wszyscy tracimy nasze zarobki i miejsca pracy – mówią taksówkarze.

Wielu grozi bankructwo. Tracił też państwo. – Jest nas ponad 60 tysięcy. Samego ZUS-u odprowadzamy rocznie ponad miliard złotych – zaznacza pan Miłosz.

Przedsiębiorców wsparł Grzegorz Braun, poseł Konfederacji i kandydat na prezydenta Rzeszowa. – Nie jesteśmy rewolucjonistami. Chcemy przywracać naturalny porządek rzeczy. A ten porządek jest taki, że dzieci chodzą do szkoły, pacjenci do lekarza, jeżdżą taksówki. Rząd pakuje wszystkich nas w kłopoty, bo nie można się bez końca zadłużać. To grozi bankructwem – mówił poseł Grzegorz Braun.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj