18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Potężny zastrzyk pieniędzy dla OSP z Rzeszowa. Czek wręczył Marcin Warchoł

REKLAMA

1,2 mln zł – tyle otrzymają jednostki OSP działające w Rzeszowie. Pieniądze pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości i zostaną wykorzystane na zakup nowoczesnego sprzętu. Prezent w postaci czeku przekazał strażakom wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

– Każda z OSP otrzyma po 100 000 złotych. Mam nadzieję, że zakupiony z tych środków sprzęt będzie służył przede wszystkim do ćwiczeń, a nie w boju – wiemy bowiem, jak niebezpieczna i nieprzewidywalna jest praca strażaków – podkreślił Marcin Warchoł. 

Przekazanie pieniędzy strażakom odbyło się w niedzielę, 16 maja na parkingu przy hali Podpromie. Cały plac zapełnił się wozami bojowymi. – Nowego sprzętu nigdy za wiele, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą okazaną pomoc – mówią uradowani druhowie.

Jednostki OSP są obecne na wielu rzeszowskich osiedlach i są ogromnym wsparciem dla zawodowej straży. Choć w ostatnich latach stan wyposażenia znacznie się poprawił, wciąż potrzeby są bardzo duże – choćby budowa nowych remiz na Słocinie, czy w Bziance.

Marcin Warchoł, podkreślił, że przekazanie kolejnych środków to jedna z ostatnich umów, które przygotowywał wraz z Tadeuszem Ferencem. Były prezydent był obecny podczas niedzielnej uroczystości i chwalił wiceministra za jego wielkie zaangażowanie dla miasta. – Współpracujemy ze sobą od trzech lat i nigdy się nie zawiodłem. Dlatego gorąco go wspieram w wyborach na prezydenta – powiedział Tadeusz Ferenc.

Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, przede wszystkim niesie bezpłatną pomoc osobom dotkniętym przestępstwem. Ale dzięki zmianom ustawowym, może wspierać także jednostki ochotnicze straży pożarnej. Są to środki przeznaczone na kupno wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym, czyli defibrylatorów, toreb ratowniczych lub innego sprzętu. Fundusz jest stale zasilany z nawiązek, które są zasądzane sprawcom przestępstw.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj