22 C
Rzeszów
piątek, 19 sierpnia, 2022

Najnowsze

Potężny zastrzyk pieniędzy dla OSP z Rzeszowa. Czek wręczył Marcin Warchoł

1,2 mln zł – tyle otrzymają jednostki OSP działające w Rzeszowie. Pieniądze pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości i zostaną wykorzystane na zakup nowoczesnego sprzętu. Prezent w postaci czeku przekazał strażakom wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

REKLAMA

– Każda z OSP otrzyma po 100 000 złotych. Mam nadzieję, że zakupiony z tych środków sprzęt będzie służył przede wszystkim do ćwiczeń, a nie w boju – wiemy bowiem, jak niebezpieczna i nieprzewidywalna jest praca strażaków – podkreślił Marcin Warchoł. 

Przekazanie pieniędzy strażakom odbyło się w niedzielę, 16 maja na parkingu przy hali Podpromie. Cały plac zapełnił się wozami bojowymi. – Nowego sprzętu nigdy za wiele, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą okazaną pomoc – mówią uradowani druhowie.

Jednostki OSP są obecne na wielu rzeszowskich osiedlach i są ogromnym wsparciem dla zawodowej straży. Choć w ostatnich latach stan wyposażenia znacznie się poprawił, wciąż potrzeby są bardzo duże – choćby budowa nowych remiz na Słocinie, czy w Bziance.

Marcin Warchoł, podkreślił, że przekazanie kolejnych środków to jedna z ostatnich umów, które przygotowywał wraz z Tadeuszem Ferencem. Były prezydent był obecny podczas niedzielnej uroczystości i chwalił wiceministra za jego wielkie zaangażowanie dla miasta. – Współpracujemy ze sobą od trzech lat i nigdy się nie zawiodłem. Dlatego gorąco go wspieram w wyborach na prezydenta – powiedział Tadeusz Ferenc.

Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, przede wszystkim niesie bezpłatną pomoc osobom dotkniętym przestępstwem. Ale dzięki zmianom ustawowym, może wspierać także jednostki ochotnicze straży pożarnej. Są to środki przeznaczone na kupno wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym, czyli defibrylatorów, toreb ratowniczych lub innego sprzętu. Fundusz jest stale zasilany z nawiązek, które są zasądzane sprawcom przestępstw.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
22 ° C
25.4 °
20.5 °
67 %
3.1kmh
0 %
pt.
25 °
sob.
33 °
niedz.
30 °
pon.
32 °
wt.
31 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu