-2.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Polonia z całego świata zjechała do Rzeszowa

REKLAMA

Wielu z nich urodziło się w swoich krajach, ale język, wiara, historia i przede wszystkim przodkowie przypominają im, że nawet mieszkając na innym kontynencie są nadal Polakami. I są z tego bardzo dumni.

Mieszkający w swojej Ojczyźnie Polacy mogą czerpać wartościowe nauki od Polonusów, którzy mieszkając daleko od kraju, wciąż darzą go miłością i oddaniem. Dla Polonusów Polska jest czymś, co jednoczy ich, jest wspólnym dobrem i fundamentem ich tożsamości. Ich przywiązanie do ojczyzny buduje solidarność i wzmacnia więzi.

Obserwując, jak Polonusi pielęgnują polską kulturę, tradycje i język, możemy dostrzec, że są niezwykle świadomi i dumni ze swojego dziedzictwa. To właśnie ta świadomość sprawia, że wartości, takie jak patriotyzm, szacunek do historii i kultury, oraz troska o wspólne dobro, stają się integralną częścią ich życia i tożsamości.

Festiwal tej polskości gości teraz w Rzeszowie na Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. To już XIX taki zjazd. W wydarzeniu bierze udział 20 grup z 10 krajów świata, w tym z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Brazylii, Argentyny, Urugwaju, Chile i Litwy.

Organizowanych jest wiele koncertów – m.in. w weekend na Rynku.

program1

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj