20 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Polonia z całego świata zjechała do Rzeszowa

REKLAMA

Wielu z nich urodziło się w swoich krajach, ale język, wiara, historia i przede wszystkim przodkowie przypominają im, że nawet mieszkając na innym kontynencie są nadal Polakami. I są z tego bardzo dumni.

Mieszkający w swojej Ojczyźnie Polacy mogą czerpać wartościowe nauki od Polonusów, którzy mieszkając daleko od kraju, wciąż darzą go miłością i oddaniem. Dla Polonusów Polska jest czymś, co jednoczy ich, jest wspólnym dobrem i fundamentem ich tożsamości. Ich przywiązanie do ojczyzny buduje solidarność i wzmacnia więzi.

Obserwując, jak Polonusi pielęgnują polską kulturę, tradycje i język, możemy dostrzec, że są niezwykle świadomi i dumni ze swojego dziedzictwa. To właśnie ta świadomość sprawia, że wartości, takie jak patriotyzm, szacunek do historii i kultury, oraz troska o wspólne dobro, stają się integralną częścią ich życia i tożsamości.

Festiwal tej polskości gości teraz w Rzeszowie na Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. To już XIX taki zjazd. W wydarzeniu bierze udział 20 grup z 10 krajów świata, w tym z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Brazylii, Argentyny, Urugwaju, Chile i Litwy.

Organizowanych jest wiele koncertów – m.in. w weekend na Rynku.

program1

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj