13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Policyjne konie przeszły egzamin

REKLAMA

Empres, Winston, Rewal, Gonzo, Kent i Owidiusz. To sześć koni służących w podkarpackiej policji. Nie straszny im huk petard i błysk rac. Jeździec i jego wierzchowiec zawsze budzą respekt i znakomicie sprawdzają się w opanowaniu niespokojnego tłumu. Taki duet ma siłę oddziaływania 25 funkcjonariuszy. Aby działać w najtrudniejszych sytuacjach wierzchowiec, a także policjant pracujący w siodle muszą sprostać wyśrubowanym wymaganiom i zaliczać cykliczne testy. Niedawno poważny egzamin odbył się w Rzeszowie. Jak zdały go rumaki?

Każdy koń ma swojego opiekuna, który na co dzień dba o jego zdrowie, wyszkolenie i przygotowuje konia do służby. W ogniwie konnym podkarpackiej policji służy sześciu jeźdźców, to policjanci Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie.

Początkiem kwietnia, przez trzy dni, policyjne wierzchowce przeszły serię sprawdzianów. Komisja wnikliwie obserwowała poziom wyszkolenia koni i jeźdźców. Wszystkie konie biorące udział w szkoleniu potwierdziły opanowanie umiejętności drugiego stopnia. – Oznacza to, że policyjne konie mogą być wykorzystywane w służbie patrolowej w ruchu miejskim o dużym natężeniu oraz do działań w pododdziałach zwartych, związanych z przywracaniem naruszonego porządku publicznego – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Egzamin składał się m.in. z elementów ujeżdżenia na parkurze, na którym konie i jeźdźcy pokonywali ustawione przeszkody i sprawdzaniu umiejętności wierzchowców podczas współdziałania z pododdziałem zwartym. Natomiast na policyjnym torze przeszkód konie ćwiczyły ogólną sprawność.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj