12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Wyrok dla sprawcy wypadku w Porażu. Przez niego zginęła 14-letnia Dominika

REKLAMA

Sąd w Sanoku skazał kierowcę, który po pijanemu potrącił dwie nastolatki w Porażu. Mężczyzna był pijany, a do tego nie udzielił pomocy ofiarom i uciekł. Spędził w więzieniu 9 lat i 8 miesięcy.

Budowlaniec – Tomasz T. (40 l.) sobotni wieczór pędził audi a4 przez wieś Poraż. Na zakręcie stracił panowanie nad kierownicą. Dziewczynki, które odprowadzały się do domów i szły prawidłową stroną pobocza, nie miały szans na ucieczkę. Auto z impetem uderzyło w piesze, a potem zjechało na przeciwny pas ruchu, wpadło do rowu i zaryło w skarpę.

Siła uderzenia była tak ogromna, że potrącona Dominika została odrzucona na odległość 15 metrów. Wypadek wydarzył się w okolicy, gdzie są sama zarośla, a domy znajdują się znacznie dalej.

Ranna dziewczynka sama poszła wzywać pomocy

Koleżanka Dominiki – Ola została ranna. Sama poszła wzywać pomocy. Nie wiedziała, gdzie jest Dominika. Resztkami sił dotarła do jej domu i wszystko powiedziała jej mamie. Na miejsce przybiegli ludzie i odnaleźli w potrąconą dziewczynkę. Prowadzono reanimację, ale życia 14-latki nie udało się uratować. Zmarła na miejscu.

Kierowca usłyszał trzy zarzuty

Kierowca uciekł. Szukało go 20 policjantów z psem tropiącym. Do akcji włączyli się mieszkańcy. Mężczyzna został odnaleziono w okolicach miejscowego boiska. Siedział w krzakach.

Okazało się, że kierowca w chwili wypadku miał 1,6 promila alkoholu. A biegły prędkość auta wyliczył na 105 km/h, gdzie maksymalny limit to 50 km/h.

40-latek usłyszał trzy zarzuty: jazdy i spowodowania śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu, a także zarzut nieudzielenia pomocy ofiarom. Sąd Rejonowy w Sanoku zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu, a teraz wydał wyrok. Mężczyzna został skazany na 9 lat i 8 miesięcy więzienia. Dostał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Ma też zapłacić 5 tys. zł na fundusz pomocy ofiarom wypadków drogowych.

Skazany to budowlaniec, mieszkaniec powiatu leskiego, ojciec dwójki dzieci. Ze swoją rodziną jednak nie mieszkał.

Mieszkańcy wsi Poraż nadal nie mogą pogodzić się z tak wielką tragedią. Współczują dramatu rodzicom. – To było takie dobre dziecko. Miało całe życie przed sobą, a ten człowiek przez swoją głupotę i brawurę brutalnie je przerwał – mówi jedna z sąsiadek.

[yop_poll id=”15″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj