2.1 C
Rzeszów
czwartek, 7 grudnia, 2023

Piesza potrącona przez rowerzystę

REKLAMA

Wypadek na ścieżce rowerowej w Rzeszowie. 17-latek wpadł rowerem na pieszą. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło 1 maja około godz. 17. Młody rowerzysta jechał ścieżką rowerową wzdłuż al. Powstańców Warszawy. Z ustaleń policjantów wynika, że zza ekranów dźwiękochłonnych wyszła piesza. Cyklista najechał na kobietę i mocno ją poturbował. Na miejscu interweniowała załoga pogotowia. Ranna 28-latka karetką została zabrana do szpitala.

Policjanci prowadzili dokładne oględziny miejsca zdarzenia, tak jak przy każdym wypadku drogowym. Nie wiadomo jeszcze, kto ponosi winę za zdarzenie.

Takich kraks nie brakuje. Na ścieżkach rowerowych, zwłaszcza kiedy sąsiadują ze strefą dla pieszych, należy zachować szczególną ostrożność.

Rowerzyści nie muszą mieć OC jak kierowcy samochodów. Ale taka dobrowolna polisa jest dostępna w ofercie wielu firm ubezpieczeniowych. Pokrywa ona koszty związane z wyrządzeniem szkód materialnych, czy dotyczących spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Takie ubezpieczenie jest warte rozważenia zwłaszcza, że koszt składki jest niski. Pamiętajmy, że bez niego, za szkody musimy płacić z własnej kieszeni.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj