6.1 C
Rzeszów
niedziela, 4 czerwca, 2023

Pielgrzymi znów na szlaku. 45 raz z Rzeszowa na Jasną Górę

REKLAMA

Już bez limitów i ograniczeń. 4 sierpnia pątnicy z Rzeszowa ruszyli na szlak. Do pokonania mają 300 km. Na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia.

Pielgrzymka nareszcie wróciła do swojej tradycyjnej formy. Przez ostatnie dwa lata z powodu pandemii miała charakter sztafety, albo pielgrzymowania tylko duchowego. Teraz znów można wędrować bez ograniczeń.

4 sierpnia pielgrzyma rozpoczęła się mszą św. przed kościołem Farnym. Tu pielgrzymi zostali odprowadzeni przez mieszkańców i rodziny.

To już 45. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku odbywa się pod hasłem „Posłani z Maryją”. Na szlak wyruszyło trzynaście grup pielgrzymkowych (czternastą grupę bł. Jana Balickiego tworzą duchowi pielgrzymi). Jedna grupa skupia pielgrzymów, którzy zdecydują się na jednodniowe pielgrzymowanie.

Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę 13 sierpnia 2022 r. Do pokonania mają 300 km. Pierwszy etap liczy 27 km, wiedzie z Rzeszowa do Kamionki.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
6.1 ° C
6.1 °
4 °
89 %
2.6kmh
0 %
niedz.
20 °
pon.
21 °
wt.
16 °
śr.
19 °
czw.
17 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu