10.8 C
Rzeszów
czwartek, 6 października, 2022

Najnowsze

Pielgrzymi znów na szlaku. 45 raz z Rzeszowa na Jasną Górę

Już bez limitów i ograniczeń. 4 sierpnia pątnicy z Rzeszowa ruszyli na szlak. Do pokonania mają 300 km. Na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia.

REKLAMA

Pielgrzymka nareszcie wróciła do swojej tradycyjnej formy. Przez ostatnie dwa lata z powodu pandemii miała charakter sztafety, albo pielgrzymowania tylko duchowego. Teraz znów można wędrować bez ograniczeń.

4 sierpnia pielgrzyma rozpoczęła się mszą św. przed kościołem Farnym. Tu pielgrzymi zostali odprowadzeni przez mieszkańców i rodziny.

To już 45. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku odbywa się pod hasłem „Posłani z Maryją”. Na szlak wyruszyło trzynaście grup pielgrzymkowych (czternastą grupę bł. Jana Balickiego tworzą duchowi pielgrzymi). Jedna grupa skupia pielgrzymów, którzy zdecydują się na jednodniowe pielgrzymowanie.

CZYTAJ TEŻ:  Poszukiwania ofiar sowieckich zbrodni w lesie koło Nienadówki

Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę 13 sierpnia 2022 r. Do pokonania mają 300 km. Pierwszy etap liczy 27 km, wiedzie z Rzeszowa do Kamionki.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
10.8 ° C
11.1 °
10.2 °
78 %
6.2kmh
0 %
czw.
20 °
pt.
19 °
sob.
19 °
niedz.
15 °
pon.
15 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu