22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Dramat małego Danylka. Matka i jej przyjaciel dokonywali na nim okrucieństw

REKLAMA

Nie mieści się w głowie, jakie piekło na ziemi zgotowali opiekunowie dla niewinnego i bezbronnego dziecka. 2,5-letni Danylek miał być wielokrotnie gwałcony. Poddawano go również torturom, bo jego ciałko nosi ślady przypalania papierosami. Matka i jej przyjaciel usiłowali też zabić chłopczyka. Spowodowali u niego ciężkie obrażenia. Chyba tylko w jakimś odruchu sumienia konkubent przywiózł ciężko rannego malca do szpitala.

Wszystko działo się w Stalowej Woli i dotyczy obywateli Ukrainy, którzy od 3 miesięcy wynajmowali mieszkanie przy ul. Wojska Polskiego. Mężczyzna pracował w fabryce, kobieta zajmowała się wychowywaniem dziecka. Sąsiedzi są zszokowani. – Nie było słychać płaczu, krzyku. Zupełnie nic – opowiada mieszkanka bloku.

W środę, 5 października partner kobiety przywiózł taksówką do szpitala 2,5-letniego Danylka, syna swojej przyjaciółki. Lekarze zauważyli, że dziecko ma poważne obrażenia. Malec w ciężkim stanie trafił do kliniki przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Tu – jak wynika z naszych ustaleń – chłopczyk przeszedł skomplikowaną operację. Stwierdzono u niego krwiaka mózgu, który mógł powstać z powodu silnego uderzenia. W piątek lekarze określali stan dziecka jako stabilny. Nadal przebywa na oddziale intensywnej terapii i utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Najbliższe dni pokażą, jakie są rokowania.

Szpital w Stalowej Woli natychmiast zareagował i powiadomił policję. Ruszyło błyskawiczne śledztwo. Zatrzymano matkę chłopczyka – Oksanę P. (22 l.) i jej konkubenta Vitalija S. (25 l.). Pierwsze ustalenia śledczych są szokujące. Chłopczyk był maltretowany i to od dłuższego czasu, o czym świadczą blizny po ranach. Niektóre blizny wskazuje, że mógł być przypalany papierosami. Do tego malec miał być wykorzystywany seksualnie.

W czwartek 6 października prokuratura zatrzymanym opiekunom dziecka postawiła serię zarzutów.

– Vitalij S. i Oksana P. usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i zgwałceniem Danyla P. oraz wielokrotnego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad małoletnim – przekazał szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli Adam Cierpiatka.

Śledczy, zasłaniając się dobrem dziecka, nie wypowiadają się, co do szczegółów sprawy.

Prokuratura wystąpiła z wnioskami o areszty dla podejrzanych. W piątek oboje stanęli przed Sądem Rejonowym w Stalowej Woli, który rozpatrywał sprawy. Mężczyzna i kobieta zostali aresztowani.

Za przestępstwo parze grozi nawet dożywotnie więzienie.

Mieszkańcy są w szoku. Słabo znali parę. Mężczyzna jeździł do pracy rowerem, a jego partnerka zajmowała się dzieckiem. – Sporadycznie się pokazywała. Kiedy wychodziła z synkiem starała się, aby nie dochodziło do innych dzieci. Jakby je izolowała – dodaje mieszkanka bloku.

blok
Blok, w którym para wynajmowała mieszkanie | Fot. Inres24.pl

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj