6.5 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Wyłudzili fortunę

REKLAMA

Rzeszowscy policjanci zatrzymali cztery osoby, które odpowiedzą za przestępstwa podatkowe i wyłudzenie środków europejskich. W ciągu dwóch lat zagarnęli nielegalnie ponad 2,2 mln zł.

Podejrzani to dwaj 47-latkowie oraz dwie kobiety w wieku 39 i 35 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa wielkopolskiego. Swoje firmy w postaci jednoosobowych działalności jak i spółek prawa handlowego prowadzili m.in. na terenie województwa podkarpackiego.

Według śledczych przedsiębiorcy wystawiali fikcyjne faktury, a następnie występowali do urzędów skarbowych na terenie województwa podkarpackiego o zwrot podatku VAT. Fikcyjna dokumentacja posłużyła do uzyskania z urzędów marszałkowskich środków europejskich jako dofinansowanie do realizowanych projektów.

Za tego rodzaju oszustwa grozi do 10 lat więzienia.

Wobec trzech podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Natomiast wobec jednego z mężczyzn na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Przemyślu zastosował 3 miesięczny areszt.

Na poczet kar i obowiązku naprawienia szkody zabezpieczono mienie w łącznej wartości 13 milionów 297 tysięcy złotych, w postaci m. in. nieruchomości, udziałów w spółkach oraz samochodów.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj