21 C
Rzeszów
wtorek, 30 maja, 2023

Wyłudzili fortunę

REKLAMA

Rzeszowscy policjanci zatrzymali cztery osoby, które odpowiedzą za przestępstwa podatkowe i wyłudzenie środków europejskich. W ciągu dwóch lat zagarnęli nielegalnie ponad 2,2 mln zł.

Podejrzani to dwaj 47-latkowie oraz dwie kobiety w wieku 39 i 35 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa wielkopolskiego. Swoje firmy w postaci jednoosobowych działalności jak i spółek prawa handlowego prowadzili m.in. na terenie województwa podkarpackiego.

Według śledczych przedsiębiorcy wystawiali fikcyjne faktury, a następnie występowali do urzędów skarbowych na terenie województwa podkarpackiego o zwrot podatku VAT. Fikcyjna dokumentacja posłużyła do uzyskania z urzędów marszałkowskich środków europejskich jako dofinansowanie do realizowanych projektów.

Za tego rodzaju oszustwa grozi do 10 lat więzienia.

Wobec trzech podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Natomiast wobec jednego z mężczyzn na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Przemyślu zastosował 3 miesięczny areszt.

Na poczet kar i obowiązku naprawienia szkody zabezpieczono mienie w łącznej wartości 13 milionów 297 tysięcy złotych, w postaci m. in. nieruchomości, udziałów w spółkach oraz samochodów.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
21 ° C
21 °
21 °
43 %
5.7kmh
0 %
wt.
21 °
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
20 °
sob.
16 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu