20.9 C
Rzeszów
czwartek, 1 czerwca, 2023

Supermagnes w przychodni. Pierwszy taki w Polsce! Zmniejsza klaustrofobię

REKLAMA

Przychodnia ZOZ nr 2 przy ul. Fredry w Rzeszowie wzbogaciła się o najnowocześniejszy rezonans magnetyczny. To pierwszy w Polsce tej klasy aparat. Czym różni się od wcześniejszych modeli? Szybkością działania, a także dokładnością zdjęć. Dzięki temu będzie można obsłużyć jeszcze więcej pacjentów. Maszyna jest też większa – zmniejsza uczucie klaustrofobii.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego ZOZ Nr 2 w Rzeszowie została wyposażona w nowy wysokospecjalistyczny  aparat INGENIA AMBITION 1.5 X T firmy Philips.

Jest to pierwszy w Polsce tej klasy aparat. Zastosowano w nim nowoczesną technologię pozwalającą na praktycznie bezhelową pracę skanera. Rozwiązanie to pozwala znacząco obniżyć koszty eksploatacji.

Nowy rezonans magnetyczny charakteryzuje się wysokimi parametrami diagnostycznymi, innowacyjnym skanerem, obrazowanie 2D i 3D odbywa się w krótszym czasie. W praktyce oznacza to, iż badanie można wykonać z większa dokładnością w skróconym czasie.

Dodatkowo aparat umożliwia wykonanie szeregu wysokospecjalistycznych badań: rezonans magnetyczny serca, rezonans magnetyczny płodu, rezonans magnetyczny całego ciała oraz szersze obrazowanie w onkologii.

Jak podkreśla personel placówki, badanie nowym rezonansem jest bardziej komfortowe dla pacjenta ze względu na większą średnicę otworu, która ma 80 cm, co redukuje uczucie klaustrofobii.

Gabaryty skanera ułatwiają badanie pacjentów o dużej masie ciała. W rezonansie mogą być badani pacjenci do 250 kg.

Rejestracja na badanie odbywa się osobiście w rejestracji do Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym w Rzeszowie przy ul. Fredry 9 lub telefonicznie pod numerem 17 86 13 641 oraz mailowo: radiologia@zoz2.pl.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
20.9 ° C
21.6 °
20 °
44 %
4.1kmh
0 %
czw.
22 °
pt.
20 °
sob.
16 °
niedz.
20 °
pon.
21 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu