23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Nowe przedszkole i żłobek przy Iwonickiej już prawie gotowe. Miejsce dla prawie 400 dzieci

REKLAMA

Takie inwestycje, zwłaszcza na nowych osiedlach są niezbędne. Właśnie dobiega końca budowa żłobka i przedszkola przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie. W obu placówkach opiekę będzie miało prawie 400 maluchów. Miasto już ogłosiło przetargi na wyposażenie obu obiektów.

Urzędnicy już wybrali dostawców, którzy zajmą się wyposażeniem żłobka. Teraz szukają firm, które zajmą się przedszkolem.

– Chcemy jak najszybciej przeprowadzić przetargowe formalności, aby w sierpniu urządzać sale. 1 września, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, wszystko musi być gotowe – mówi Iwona Kosińska-Koś, dyrektor Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miasta.

Do nowej placówki zostaną kupione przede wszystkim meble: biurka dla nauczycieli, regulowane stoliki i krzesełka dla dzieci, biblioteczki, regały, szafki, wyposażenie szatani.

W przetargu na przybory dydaktyczne, które będą służyły zabawie i edukacji przedszkolnej, znalazły się 73 pozycje, a wśród nich m.in. książki, puzzle, klocki, chusty animacyjne, elektroniczna gra do nauki języka angielskiego i sprzęt elektroniczny.

W nowym przedszkolu przy ulicy Iwonickiej będzie 8 oddziałów dla 200 dzieci. W każdej sali będą zamontowane urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat (stała wymiana świeżego powietrza) oraz oczyszczacze powietrza. Przewidziane jest też ogrzewanie podłogowe. Budynek będzie miał instalację fotowoltaiczną oraz monitoring. Dzieci będą mieć też do dyspozycji atrakcyjny plac zabaw z atestowanymi urządzeniami.

W żłobku – który ma działać w tym samym budynku – znajdzie się miejsce dla blisko 180 maluchów. Miejski Zarząd Żłobków jest już po przetargu na wyposażenie, właśnie są podpisywane umowy na dostawę umeblowania. Za kilka tygodni rodzice będą mogli przyprowadzać już tu swoje pociechy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj