11 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022

Najnowsze

Nowe przedszkole i żłobek przy Iwonickiej już prawie gotowe. Miejsce dla prawie 400 dzieci

Takie inwestycje, zwłaszcza na nowych osiedlach są niezbędne. Właśnie dobiega końca budowa żłobka i przedszkola przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie. W obu placówkach opiekę będzie miało prawie 400 maluchów. Miasto już ogłosiło przetargi na wyposażenie obu obiektów.

REKLAMA

Urzędnicy już wybrali dostawców, którzy zajmą się wyposażeniem żłobka. Teraz szukają firm, które zajmą się przedszkolem.

– Chcemy jak najszybciej przeprowadzić przetargowe formalności, aby w sierpniu urządzać sale. 1 września, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, wszystko musi być gotowe – mówi Iwona Kosińska-Koś, dyrektor Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miasta.

Do nowej placówki zostaną kupione przede wszystkim meble: biurka dla nauczycieli, regulowane stoliki i krzesełka dla dzieci, biblioteczki, regały, szafki, wyposażenie szatani.

W przetargu na przybory dydaktyczne, które będą służyły zabawie i edukacji przedszkolnej, znalazły się 73 pozycje, a wśród nich m.in. książki, puzzle, klocki, chusty animacyjne, elektroniczna gra do nauki języka angielskiego i sprzęt elektroniczny.

W nowym przedszkolu przy ulicy Iwonickiej będzie 8 oddziałów dla 200 dzieci. W każdej sali będą zamontowane urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat (stała wymiana świeżego powietrza) oraz oczyszczacze powietrza. Przewidziane jest też ogrzewanie podłogowe. Budynek będzie miał instalację fotowoltaiczną oraz monitoring. Dzieci będą mieć też do dyspozycji atrakcyjny plac zabaw z atestowanymi urządzeniami.

W żłobku – który ma działać w tym samym budynku – znajdzie się miejsce dla blisko 180 maluchów. Miejski Zarząd Żłobków jest już po przetargu na wyposażenie, właśnie są podpisywane umowy na dostawę umeblowania. Za kilka tygodni rodzice będą mogli przyprowadzać już tu swoje pociechy.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13.1 °
11 °
87 %
1kmh
0 %
czw.
22 °
pt.
29 °
sob.
27 °
niedz.
29 °
pon.
28 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu