27.3 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Nowość na lotnisku Rzeszów – Jasionka: Salut wodny dla pierwszego lotu do Kefalonii

REKLAMA

W Dzień Dziecka rozpoczęła się kolejna przygoda na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Pierwszy samolot do Kefalonii wystartował, wprowadzając tę grecką wyspę do tegorocznej siatki połączeń.

Podkarpackie lotnisko oferuje w tym sezonie letnim aż 23 kierunki do 12 różnych krajów. Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego, jest przekonany, że oferta ta przyciągnie jeszcze większe zainteresowanie pasażerów niż w poprzednim roku, gdy liczba obsłużonych osób wyniosła ponad 730 tysięcy. Kierunki czarterowe są szczególnie atrakcyjne, ale nie brakuje również regularnych połączeń do popularnych miejsc, takich jak Rzym, Zadar czy Gdańsk.

Nowe loty z Rzeszowa do Kefalonii
Nowe loty z Rzeszowa do Kefalonii | Fot. Waldemar Mazgaj/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Warto zaznaczyć, że letnie czartery rozpoczęły się już pod koniec kwietnia, a obecnie podróżni mogą korzystać z połączeń na takie wyspy jak Zakynthos, Bodrum i oczywiście Kefalonia. Ta ostatnia jest największą wyspą w Archipelagu Wysp Jońskich i słynie z przepięknych plaż, z których najbardziej znana to Myrthos. Wyspa Itaka znajduje się na północny-wschód od Kefalonii i można na nią również dostać się z lotniska.

Pierwszy lot do Kefalonii odbył się w Dzień Dziecka, co dodatkowo uprzyjemniło podróż dla pasażerów. To jednak tylko początek sezonu, ponieważ Ryanair rozpoczyna loty do Zadaru, PLL LOT lata do Gdańska, a czartery na Kretę, Rodos, Korfu i Burgas są już w planach. Nowym hitem będzie również połączenie Wizz Air do Rzymu, które wystartuje wkrótce. Można też skorzystać z oferty LOT-u, które oferuje połączenia do Newark w USA. Dodatkowo, pasażerowie mogą korzystać z licznych transferów na lotnisku Chopina w Warszawie.

Największą ilość kierunków oferuje Ryanair, który lata codziennie do Londynu Stansted, a także do innych miast takich jak Bristol, Manchester czy Dublin.

Od początku 2023 roku lotnisko Rzeszów-Jasionka obsłużyło już ponad 330 tysięcy pasażerów.

Nowe loty z Rzeszowa do Kefalonii
Nowe loty z Rzeszowa do Kefalonii | Fot. Waldemar Mazgaj/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj